لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » ویزر لیپو؛ مزایا، مراحل + نمونه کار واقعی
۹ دقیقه
ویزر لیپو

ویزر لیپو؛ مزایا، مراحل + نمونه کار واقعی

آنچه می خوانید...

ویزر لیپو به نوعی از لیپوساکشن اشاره دارد که سلول‌های چربی را از هم جدا می‌کند تا چربی‌ها به طور موثرتری در طول درمان برداشته شوند. اگر واقعاً قصد کاهش وزن دارید و احساس می کنید که تمام مسیرهای لاغری را از طریق رژیم غذایی و ورزش امتحان کرده اید و نتیجه دلخواهتان را دریافت نکرده‌اید، ممکن است ویزر لیپو گزینه مناسبی برای شما باشد. ما در ادامه قصد داریم شما را با نوین ترین روش جراحی به نام ویزر لیپو آشنا کنیم؛ برای آشنایی بیشتر با این روش جراحی این مقاله را تا انتها بخوانید.

ویزر لیپو چیست؟

ویزر لیپو یک تکنیک مدرن در جراحی زیبایی است که از فناوری اولتراسوند برای شکستن سلول های چربی استفاده می کند. این روش نسبت به لیپوساکشن سنتی تهاجم کمتری دارد و شامل تزریق محلولی برای بی حس کردن ناحیه و کاهش خونریزی است. این روش دقیق در مقایسه با لیپوساکشن سنتی، ظاهر بهتر و بهبودی سریع‌تری را ممکن می‌سازد.

VASER مخفف (vibration amplification of sound energy at resonance) به معنای شدت ارتعاش انرژی صوتی در بالاترین حد خود است. فناوری اولتراسوند (UltraSound) از امواج قدرتمند برای برهم زدن پیوند بین سلول های چربی استفاده می کند. برای انجام صحیح این روش نیاز به بهترین دکتر ویزر لیپو دارید. اگر فرد سالمی هستید که سیگار نمی‌کشید یا سابقه خونریزی در حین جراحی ندارید، می‌توانید کاندیدای مناسبی برای ویزر لیپو باشید.

گیف-دستگاه-ویزر-لیپو

مزایای ویزر لیپو

این روش جراحی دارای مزایای متعددی است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • نتایج تقریباً بلافاصله و در برخی موارد با تورم کم کاملاً قابل مشاهده است.
 • از آنجایی که ویزر از فناوری تخصصی اولتراسونیک استفاده می کند، پزشکان و جراحان می توانند مناطقی را که نیاز به حذف چربی دارند با دقت و دقیق مورد هدف قرار دهند. در لیپوماتیک معمولی، چربی اغلب از نواحی عمومی‌تر منتقل می‌شود که می‌تواند باعث آسیب به بافت‌های اطراف شود و زمان بهبودی را افزایش دهد.
 • به لطف فناوری اولتراسونیک مورد استفاده برای این روش، برش های کوچکی ایجاد می‌شوند. این به این معنی است که پوست در طول جراحی عملاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد و در نتیجه درد، تورم و حتی خونریزی کمتری را تجربه خواهید کرد.

چگونه برای جراحی ویزر لیپو آماده شویم؟

قبل از جلسه ویزر لیپو، پزشک اطلاعاتی در مورد مراحلی که برای آماده شدن برای عمل باید انجام دهید را ارائه می دهد. این مراحل شامل همه دستورالعمل های مربوط به موارد زیر است:

 • یک رژیم پاکسازی پوست که شامل صابون تجویزی برای کاهش عفونت در محل برش است.
 • داروهایی که اگر باعث افزایش خطر کبودی زیاد یا خونریزی شوند ممکن است نیاز باشد آنهارا با دستور پزشک قطع کنید.
 • لباس های فشرده‌ای که باید بعد از جلسات لیپوساکشن پوشیده شوند.

حتما مطمئن شوید که پزشک از داروهایی که مصرف می کنید مطلع است. 2 هفته قبل از عمل ویزر لیپو از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن خودداری کنید.

همچنین از نوشیدن الکل در شب قبل از عمل خودداری کنید. پزشک ممکن است دستورالعمل های بیشتری را برای آماده شدن برای ویزر لیپو به شما بدهد. حتما این دستورالعمل ها را به دقت انجام دهید.

در ادامه می‌توانید به ویس یکی از زیباجویان دکتر قهرمانی گوش دهید:

وویس یکی از زیبا جویان دکتر ارژنگ قهرمانی

قبل و بعد جراحی ویزر لیپو
نمونه جراحی ویزر لیپو انجام شده توسط دکتر ارژنگ قهرمانی

مناطق مورد نظر برای انجام ویزر لیپو

برای انجام ویزر لیپو نواحی مختلفی از بدن وجود دارند که زیباجویان برای رسیدن به اندام دلخواه خود در این نواحی قصد انجام جراحی را دارند. این مناطق شامل موارد زیر است:

 • قسمت بالایی پشت
 • دور کمر و شکم
 • باسن و ران
 • بازو
 • قفسه سینه
 • چانه و گردن

مراحل انجام ویزر لیپو

مراحل ویزر لیپو

در طول جراحی برش های کوچکی برای قرار دادن کانول ها ایجاد می شود و محلول نمکی بی حس کننده تزریق می شود. از انرژی اولتراسوند برای شکستن سلول های چربی از بافت اطراف استفاده خواهد شد؛ سپس سلول های چربی از طریق مکش حذف خواهند شد. مراحل انجام ویزر لیپو به صورت جزیی تر به شرح زیر است:

مرحله 1: در طول انجام ویزر لیپو، احتمالاً تحت بیهوشی عمومی یا نوعی بیهوشی به نام آرامبخشی آگاهانه قرار خواهید گرفت. یک محلول نمکی یا مایع تومسنت مخلوط به همراه یک ماده بی حس کننده به ناحیه مورد نظر برای جراحی تزریق می شود. سپس، پروب های اولتراسوند از طریق یک برش کوچک وارد پوست شما می شوند تا شروع به تجزیه کردن بافت چربی کنند.

مرحله 2: بافت چربی به آرامی شروع به از هم پاشیدن می کند و از یک کانول برای خارج کردن بافت چربی استفاده می شود. معمولا مقداری از مایع بیهوشی در بدن شما باقی می ماند تا درد پس از عمل را بتوانید تحمل کنید. بدن شما آن را طی روزهای بعد جذب خواهد کرد.

مرحله 3: پزشک مجموعه‌ای از برش‌های کوچک ایجاد می‌کند که از طریق آنها می‌تواند یک محلول بی‌حس کننده موضعی را تزریق کند. سپس یک پروب به بدن وارد می‌شود (انواع مختلف پروب برای قسمت‌های مختلف بدن، که همه به‌طور منحصربه‌فردی طراحی شده‌اند تا بدون مشکل از بدن عبور کنند) که انرژی اولتراسوند را خارج می‌کند و در نتیجه چربی را مایع می‌کند.
مرحله 4: همانطور که پروب در بافت آغشته به بیهوشی حرکت می کند و در حالی که دکتر به آرامی آن را در ناحیه تحت درمان بدن حرکت می دهد، انرژی اولتراسونیک از بالا ساطع می شود. این امر منجر به شکسته شدن مستقیم سلول های چربی و ایجاد یک لایه یکنواخت می شود.

مرحله 5: پس از انجام جراحی، برش ها با پانسمان پوشانده می شوند. درد، کبودی و سایر عوارض احتمالی بعد از عمل در مقایسه با لیپوساکشن کلاسیک به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


پس از سپری شدن دوره نقاهت ویزر لیپو، می توانید از اندام جدید خود لذت ببرید. حتی اگر چند روز طول بکشد تا کبودی برطرف شود و برش ها بهبود یابد، نتایج فورا قابل مشاهده است. بعد از چند ماه، شما واقعاً متوجه تفاوت های مشهود اندام خود خواهید شد.

اینستاگرام دکتر ارژنگ قهرمانی

آیا ویزر لیپو بی خطر است؟

ایمنی لیپوساکشن در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته است و با روش‌هایی مانند تکنیک Tumescent، که با نام‌های Microlipo نیز شناخته می‌شود، درمان مطمئن تری نسبت به باقی جراحی ها به نظر می‌رسد.

بهبودی بسیار به فرد بستگی دارد و به دلیل سطح درد و کبودی تجربه شده می تواند متفاوت باشد. در انجام این روش هیچ برش بزرگی بر روی پوست وجود ندارد و هیچ تاثیری روی ماهیچه و سایر بافت‌های زیرین نیز وجود ندارد، بنابراین زمان بهبودی در بسیاری از موارد می‌تواند سریع باشد. بیماران به دلیل ماهیت پیشرفته این تکنیک، درد یا ناراحتی، کبودی و تورم بسیار کمتری را بعد از عمل تجربه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: لیپوساکشن شکم

آپارات دکتر ارژنگ قهرمانی

ویزر لیپو برای چه کسانی مناسب است؟

برای اینکه کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن باشید، باید نزدیک به وزن ایده‌آلتان باشید.

علاوه بر این، شما باید:

 • سیگاری نباشید.
 • تون عضلانی خوبی داشته باشید.
 • پوستی محکم و الاستیک داشته باشید.
 • هیچ گونه بیماری زمینه ای که بتواند روند بهبودی را مختل کند، نداشته باشید.

اگر مناطقی از بدن خود را هدف قرار دهید که به رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پاسخ نداده اند، با لیپوساکشن بیشترین موفقیت را خواهید داشت.

سخن آخر

با توجه به توضیحاتی که درباره ویزر لیپو به شما داده شد، اینکه احساس اضطراب یا نگرانی در مورد انجام جراحی داشته باشید، کاملاً طبیعی است. حتی ممکن است که این ترس‌ها تا زمانی که روی تخت دراز بکشید و بیهوش شوید، با شما همراه باشد، اما نگران نباشید، یک پزشک با تجربه و مجرب می‌داند که چطور شما را آرام کند و خیالتان را از بابت جراحی آسوده سازد.

در جراحی ویزر لیپو، پزشک مقدار کمی از چربی را حذف می‌کند، بنابراین این جراحی تقریباً همیشه تحت بی حسی موضعی انجام می شود و شما در طول عمل بیدار خواهید بود. به دلیل اثرات بی حس کننده موضعی، هیچ گونه درد یا ناراحتی را احساس نخواهید کرد.

سوالات متداول ویزر لیپو

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

10 پاسخ

 1. اگر بایپس معده انجام داده باشم بعدش دوباره میتونم ویزر لیپو کنم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *