دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » دوره نقاهت ویزر لیپو
۴ دقیقه
دوره نقاهت ویزر لیپو

دوره نقاهت ویزر لیپو

آنچه می خوانید...

هنگامی که ما در مورد ویزر لیپو صحبت می‌کنیم که کمترین دوره نقاهت را دارد، منظورمان این است که بعد از جراحی، افراد می‌توانند سریعا بهبود یابند و به فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردند. در مقایسه با لیپوساکشن سنتی یا روش‌های جراحی مانند ابدومینوپلاستی که ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید، زمان استراحت برای ویزر لیپو حداقل ممکن است است اما به این معنی نیست که پس از بازگشت به خانه به طور کامل بهبود یافته‌اید، قطعا به مراقبت در خانه نیاز دارید.

نکات مهم برای دوره نقاهت ویزر لیپو
نکات مهم برای دوره نقاهت ویزر لیپو

نکات مهم برای دوره نقاهت ویزر لیپو

تغذیه سالماحتمالا بعد از جراحی توانایی پخت غذا را نداشته باشید و به همین دلیل تصمیم بگیرید که غذاهای حاظری بیرون و رستوران ها را مصرف کنید که کاملا اشتباه است. برای اینکه اندام جدید خود را همانطور که هست نگه دارید و به سرعت بهبود یابید، باید غذا های سالم بخورید و BMI سالمی داشته باشید. از همین رو میوه، سبزیجات و پروتئین را در وعده های غذایی خود جای دهید. همینطور می‌توانید قبل از جراحی مقداری غذا درست کنید و در فریزر نگه دارید و بعد از جراحی مصرف کنید.
احتمال نفخ یا یبوستبعد از عمل ممکن است کمی احساس سنگینی کنید و نفخ و یا اغلب یبوست نیز داشته باشید. داروهایی که مصرف می کنید پتانسیل این را دارد که این علائم را نیز بدتر کند، بنابراین خوردن برخی از غذاهای پر فیبر مانند میوه، نان سبوس دار و غلات کامل می تواند به کاهش ناراحتی این زمان کمک کند.
گن مخصوصپس از انجام عمل، گن مخصوص دوره نقاهت به شما داده می شود. این ممکن است جذاب ترین یا راحت ترین لباسی نباشد که تا به حال پوشیده اید، اما پوشیدن آن برای کمک به بهبودی سریع ضروری است. این لباس به بدن شما کمک می کند، گردش خون شما را بهبود می بخشد و هر گونه تورم را کاهش می دهد. پزشک یا پرستار به شما در مورد مدت زمان استفاده از این لباس صحبت می کنند زیرا بسته به نواحی تحت درمان که انجام داده اید متفاوت است.
نکته: وقتی نوبت به درآوردن لباس می‌رسد، ممکن است کمی احساس سبکی و ضعف کنید. نگران نباشید این طبیعی است، بنابراین ما همیشه توصیه می‌کنیم کسی را در دسترس و کنار خود داشته باشید تا به شما کمک کند. اگر پس از درآوردن اولیه لباس برای مدت طولانی همچنان احساس ضعف می کنید، برای مشاوره بیشتر با جراح یا پزشک عمومی خود تماس بگیرید.
ملحفه تشک انتظار می رود 24 تا 48 ساعت پس از ویزر لیپو، مایعی به رنگ نارنجی و یا صورتی روشن از محل های برش خارج شود که طبیعی است و برای بهبودی خوب می‌باشد. از همین رو از یک یا دو ملحفه برای تشک خود استفاده کنید تا کثیف نشود. این نشتی بهتر است از بدن شما خارج شود پس محل برش را نبندید تا در داخل بدن شما باعث تورم غیر ضروری نشود.
نکته: در چند روز اول لباس های تیره گشاد بپوشید زیرا هر گونه نشتی بر روی لباس تیره کمتر قابل توجه خواهد بود، به خصوص اگر تصمیم به بیرون رفتن دارید.
انتظار غیر منتظره را داشته باشیدممکن است در مناطقی که درمان نشده اند دچار کبودی و تورم شوید، این طبیعی است. همانطور که تورم شروع به از بین رفتن می کند، اغلب می تواند در قسمت پایین بدن شما مانند زانوها، مچ پاها و در برخی موارد ناحیه تناسلی شما رخ دهد. سعی کنید خیلی نگران نباشید، همانطور که گفتیم این طبیعی است و باید چند هفته دیگر به حالت عادی بازگردد، اما اگر در مورد چیزی نگران هستید، لطفاً با جراح خود تماس بگیرید و با او در میان بگذارید.
از باشگاه رفتن خودداری کنیداگرچه زمان بهبودی شما سریع است، اما هنوز توصیه می کنیم حداقل 4 هفته به بازگشت به باشگاه صبر کنید. مهم است که توصیه‌های جراح خود را برای این کار دنبال کنید و اگرچه قطعاً باید از ورزش شدید اجتناب شود، توصیه می‌کنیم برای فعال ماندن و کاهش تورم، پیاده‌روی منظم انجام دهید.
صبور باشیدصبر برای ویزر لیپو نکته کلیدی است. اگرچه دوره نقاهت حداقل است، اما زمانی که طول می کشد تا نتایج کامل خود را مشاهده کنید، گاهی اوقات ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا به طور کامل قابل مشاهده باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که در طول این دوره بهبودی مراقب باشید تا مطمئن شوید که تمام تلاش خود را برای دستیابی به بهترین نتایج انجام می دهید.
نکته: برای کمک به سرعت بخشیدن به بهبودی، ما معمولا یک دوره ماساژ MLD یا درمان بادی بالانس را پس از درمان پیشنهاد می کنیم.

بیشتر بخوانید: مزایا ویزر لیپو

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *