لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » دوره نقاهت ویزر لیپو
۵ دقیقه
دوره نقاهت ویزر لیپو

دوره نقاهت ویزر لیپو

آنچه می خوانید...

دوره نقاهت ویزر لیپو برای افرادی که می‌خواهند سریعا بهبود یابند و به فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردند؛ بسیار مهم است. در مقایسه با لیپوساکشن سنتی یا روش‌های جراحی مانند ابدومینوپلاستی که ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید، زمان استراحت برای ویزر لیپو حداقل زمان ممکن است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره مراقبت های بعد از ویزر لیپو صحبت کنیم.

اهمیت مراقبت های بعد از ویزر لیپو چیست؟

مراقبت های بعد از ویزر لیپو

پس از هر عمل جراحی، پیروی از مراقبت های بعد از ویزر لیپو که توسط پزشک متخصص برای بهبودی سریعتر داده می شود، بسیار مهم است. این امر در مورد جراحی ویزر لیپو نیز صدق می کند و رعایت رژیم غذایی بعد از عمل و مراقبت‌هایی که در ادامه گفته می‌شود برای دستیابی به نتایج دلخواه ضروری است. نادیده گرفتن این دستورالعمل ها می تواند منجر به از دست دادن نتیجه مطلوب یا عفونت در مناطق تحت عمل شود.

بیشتر بخوانید: قیمت ویزر لیپو

نکات مهم برای دوره نقاهت ویزر لیپو

نکات دوره نقاهت ویزر لیپو
تغذیه سالماحتمالا بعد از جراحی توانایی پخت غذا را نداشته باشید و به همین دلیل تصمیم بگیرید که غذاهای حاضری بیرون و رستوران ها را مصرف کنید که کاملا اشتباه است. برای اینکه اندام جدید خود را همانطور که هست نگه دارید و به سرعت بهبود یابید، باید غذا های سالم بخورید و BMI سالمی داشته باشید. از همین رو میوه، سبزیجات و پروتئین را در وعده های غذایی خود جای دهید. همینطور می‌توانید قبل از جراحی مقداری غذای سالم درست کنید و در فریزر نگه دارید و بعد از جراحی مصرف کنید.
احتمال نفخ یا یبوستبعد از عمل ممکن است کمی احساس سنگینی کنید و نفخ و یا یبوست نیز داشته باشید. داروهایی که مصرف می کنید پتانسیل این را دارد که این علائم را نیز بدتر کند، بنابراین خوردن برخی از غذاهای پر فیبر مانند میوه، نان سبوس دار و غلات کامل می تواند به کاهش ناراحتی در این زمان کمک کند.
گن مخصوصپس از انجام عمل، گن مخصوص دوره نقاهت ویزر لیپو به شما داده می شود و پوشیدن آن برای کمک به بهبودی سریع ضروری است. این لباس گردش خون شما را بهبود می بخشد و هر گونه تورم را کاهش می دهد. پزشک یا پرستار با شما در مورد مدت زمان استفاده از این لباس صحبت می کنند ؛زیرا زمان استفاده بسته به نواحی تحت درمان که انجام داده اید، متفاوت است.

نکته: وقتی نوبت به درآوردن لباس می‌رسد، ممکن است کمی احساس سبکی و ضعف کنید. نگران نباشید این موضوع طبیعی است، بنابراین ما همیشه توصیه می‌کنیم کسی را در دسترس و کنار خود داشته باشید تا به شما کمک کند. اگر پس از درآوردن اولیه لباس برای مدت طولانی همچنان احساس ضعف می کنید، برای مشاوره بیشتر با جراح یا پزشک عمومی خود تماس بگیرید.
ملحفه تشک انتظار می رود 24 تا 48 ساعت پس از ویزر لیپو، مایعی به رنگ نارنجی و یا صورتی روشن از محل های برش خارج شود که طبیعی است. از همین رو از یک یا دو ملحفه برای تشک خود استفاده کنید تا کثیف نشود. این مایع بهتر است از بدن شما خارج شود؛ پس محل برش را نبندید تا در داخل بدن شما باعث تورم غیر ضروری نشود.
نکته: در چند روز اول از مراقبت های بعد از ویزر لیپو لباس های تیره و گشاد بپوشید؛ زیرا هر گونه نشتی بر روی لباس تیره کمتر قابل توجه خواهد بود، به خصوص اگر تصمیم به بیرون رفتن دارید.
انتظار غیر منتظره را داشته باشید.ممکن است در مناطقی که درمان نشده اند دچار کبودی و تورم شوید، این امر نیز طبیعی است. تورم می تواند در قسمت پایین بدن شما مانند زانوها، مچ پاها و در برخی موارد ناحیه تناسلی شما رخ دهد؛ اما تا چند هفته دیگر به حالت عادی باز می‌گردد.
از باشگاه رفتن خودداری کنیداگرچه زمان بهبودی شما سریع است، اما هنوز توصیه می کنیم حداقل 4 هفته برای بازگشت به باشگاه صبر کنید. مهم است که توصیه‌های جراح خود را دنبال کنید و اگرچه قطعاً باید از ورزش شدید اجتناب شود، توصیه می‌کنیم برای فعال ماندن و کاهش تورم، پیاده‌روی منظم انجام دهید.
صبور باشید.صبر برای ویزر لیپو نکته کلیدی است. اگرچه دوره نقاهت ویزر لیپو حداقل است، اما زمانی که طول می کشد تا نتایج کامل خود را مشاهده کنید، گاهی اوقات ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا به طور کامل قابل مشاهده باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که در طول این دوره بهبودی مراقب باشید تا مطمئن شوید که تمام تلاش خود را برای دستیابی به بهترین نتایج انجام می دهید.

نکته: برای کمک به سرعت بخشیدن به بهبودی، پزشک معمولا یک دوره ماساژ MLD یا درمان بادی بالانس را پس از درمان پیشنهاد می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر ویزر لیپو

سخن آخر

همانطور که در این مقاله گفته شد توجه به مراقبت ها در دوره نقاهت ویزر لیپو بسیار مهم است. در صورت رعایت نکردن موارد گفته شده ممکن است شانس شما برای بهبودی سریعتر کاهش یابد؛ بنابراین نکات مهمی که درباره مراقبت های بعد از ویزر لیپو گفته شد را رعایت کنید تا به نتیجه مطلوب خود در حداقل‌ترین زمان ممکن برسید.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *