لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » چرا استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن مهم است؟
۴ دقیقه
چرا استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن مهم است

چرا استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن مهم است؟

آنچه می خوانید...

بیماران لیپوساکشن که دستورالعمل‌های مراقبت‌های پس از عمل را به دقت دنبال می‌کنند، معمولاً کمترین مشکلات را در طول بهبودی خود تجربه می‌کنند و عموماً از نتایج لیپوساکشن خود راضی هستند. اغلب، یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌ها در دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن که توسط پزشکان ارائه می‌شود، الزام پوشیدن گن در چند هفته اول پس از جراحی است.

اما گن و یا لباس فشرده چیست، چگونه آنها را می پوشید و برای چه مدت آنها را استفاده می‌کنید؟ در این مقاله ما در مورد لباس های فشرده ویا گن بحث خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که چرا آنها برای بهبودی سریع پس از لیپوساکشن حیاتی هستند.

اهمیت استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن

لباس های فشرده برای ریکاوری، به طور پیشرفته و با تکنولوژی بالا به طور خاص طراحی شده است تا به شما کمک کند تا سریعتر بهبود یافته و به بهترین نتایج ممکن لیپوساکشن دست پیدا کنید. استفاده مناسب از لباس های فشرده بعد از جراحی لیپوساکشن ممکن است موثرترین کاری باشد که می توانید برای بهبود اندام جدید خود انجام دهید.

اهمیت استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن

نپوشیدن گن شما را در برابر تورم و کبودی بیشتر، شلی پوست و ظاهری چروک آسیب پذیر می کند.

گن چیست؟

لباس‌های فشرده‌سازی پزشکی و یا گن از پارچه‌های مصنوعی محکم و در عین حال انعطاف‌پذیر مانند لیکرا یا نایلون ساخته می‌شوند. آنها به گونه ای ساخته شده اند که امکان کشش تدریجی و چند جهته را فراهم می کند و در عین حال فشار را در سراسر منطقه درمان حفظ می کند.

لباس‌های فشرده در اندازه‌های مختلفی برای قرار دادن بدنه‌های با اندازه‌های مختلف و قسمت‌های مختلف بدن وجود دارند. بسته به روش لیپوساکشن، ممکن است از شما بخواهند از یک یا چند گن برای شکم، سینه ها، پاها یا بازوها و گردن یا چانه استفاده کنید.

استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن هرگز دردناک نیست. پزشک شما ممکن است چندین اندازه به شما دستور دهد تا فشار را در طول زمان با کاهش تورم تنظیم کند.

چگونه استفاده از گن به ریکاوری لیپوساکشن کمک می‌کنند؟

لباس‌های فشرده نه تنها دوران نقاهت را راحت‌تر می‌کنند، بلکه تورم و کبودی را برای بهبود سریع‌تر کاهش می‌دهند. مهمتر از همه، آنها نتیجه عمل لیپوساکشن شما را با کمک به بدن جدید خود بهبود می بخشند.

استفاده مناسب از لباس های فشرده کننده در طول ریکاوری لیپو می تواند:

کاهش تورمپس از جراحی لیپوساکشن، بدن شما مایعاتی تولید می کند که می توانند تجمع کرده و راکد شوند و باعث تورم ناراحت کننده شوند. با اعمال فشار یکنواخت و ثابت در ناحیه عمل، از تجمع مایع برای کاهش تورم جلوگیری می‌کند.
کبودی را کاهش می‌دهدلیپوساکشن به رگ‌های خونی درست زیر پوست آسیب وارد می‌کند، که با بالا رفتن خون به سطح پوست منجر به کبودی می‌شود. لباس های فشرده با دور نگه داشتن خون از سطح پوست، ظاهر کبودی ها را کاهش می دهند.
جای زخم را به حداقل می‌رساندجای زخم ناشی از لیپوساکشن معمولاً حداقل است زیرا برش ها کوچک و به خوبی پنهان هستند. با این حال، لباس‌های فشرده‌کننده با حفظ فشار روی محل برش برای پوست صاف‌تر و صاف‌تر، به کاهش بیشتر جای زخم کمک می‌کنند.
جلوگیری از ایجاد تودهدر طی لیپوساکشن، چربی از زیر پوست و بالای عضله برداشته می‌شود و فضایی را ایجاد می‌کند که مایعات در آن جمع شده و جمع شوند. تجمع مایع در این ناحیه که باعث ایجاد توده می شود. لباس های فشرده این فضا را با فشار دادن به پوست در برابر ماهیچه ها به حداقل می رساند و تجمع مایع بالقوه را به حداقل می رساند.
درد یا ناراحتی را به حداقل می‌رساندبسیاری از بیماران می گویند که لباس های فشرده به آنها کمک می کند بعد از عمل جراحی احساس امنیت بیشتری داشته باشند و حرکت را در دوره نقاهت اولیه آسان تر می کنند. لباس های فشرده کننده این توانایی را دارند که درد را کاهش دهند، وضعیت بدن را بهبود بخشند و مراقبت آگاهانه از ناحیه تحت تاثیر عمل لیپوساکشن را افزایش دهند.
اگر گن باعث درد می‌شوند و در عوض تسکین می‌دهند، برای لباس مناسب‌تر به پزشک مراجعه کنید.
نتایج نهایی خوباگرچه پوشیدن لباس‌های فشرده ممکن است جذاب نباشد، اما در واقع نتایج نهایی شما را بهتر می‌کنند. فشرده سازی از شل شدن یا چروک شدن پوست جلوگیری می کند و به جمع شدن پوست کمک می کند تا کانتور بهتر و سفت تر شود.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *