دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » چه کسی کاندیدای خوب برای لیپوساکشن است؟
۵ دقیقه
چه کسی کاندیدای خوب برای لیپوساکشن است

چه کسی کاندیدای خوب برای لیپوساکشن است؟

آنچه می خوانید...

آیا لیپوساکشن برای شما مناسب است؟ برای اطمینان از اینکه آیا این جراحی برای شما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر، باید شرایط خاصی رعایت شود. همیشه باید یک قرار ملاقات اولیه با پزشکتان برنامه ریزی شود تا مزایا، خطرات و دقیقاً آنچه که این روش به نتیجه می‌رساند را درک کنید. لازم است با توجه به انتظاراتی که ممکن است داشته باشید و نتایجی که انتظار دارید کاملاً واقع گرا باشید.

کاندید لیپوساکشن
کاندید لیپوساکشن

بسیاری از افراد تصور می کنند که این روش بسیار بهتر از رژیم گرفتن و ورزش کردن است – به طور جادویی به آنها بدن محکم و شیکی می دهد که همیشه آرزوی داشتن آن را داشته اند. اما این طور نیست.

لیپوساکشن راه حل سریعی برای کاهش وزن نیست. همچنین به طور معجزه آسایی از شر سلولیت بیش از حد یا ترک های پوستی خلاص نمی شوید. هدف از لیپوساکشن حذف دسته های چربی مقاومی است که سرسختانه از پاسخگویی به رژیم غذایی و ورزش منظم خودداری می کنند، به خصوص پس از رسیدن به وزن مناسب و حفظ آن. اگر در شرایط بدنی کافی برای انجام این جراحی هستید، تنها عزم قوی، عادات غذایی خوب و ورزش منظم از بازگشت وزن جلوگیری می کند. لیپوساکشن نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. نتایج آن تنها در صورتی دائمی است که وزن شما ثابت بماند.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر ویزر لیپو

لازم به ذکر است که لیپوساکشن فقط آنچه را که به آن “بافت چربی” گفته می شود، از بین می برد. این بافت همبند چربی است که متشکل از آن دسته از سلول های چربی باقیمانده ای است که می خواهید از بدن خود حذف کنید. این تنها هدف لیپوساکشن است. پوست اضافی را از بین نمی برد و چیزی را از داخل یا خارج سفت نمی کند یا ترمیم نمی کند، همانطور که عمل جراحی شکم یا لیفت سینه ممکن است انجام شود، اگرچه گاهی اوقات برای از بین بردن رسوبات کوچک و باقی مانده چربی در طول عمل جراحی شکم استفاده می شود. به طور کلی، به سادگی برآمدگی ها، توده ها و برجستگی ها را از طریق مکش از بین می برد تا به نقاط مشکل دار ظاهری تراشیده تر و صاف تر بدهد. لیپوساکشن اغلب به طور همزمان با سایر روش های زیبایی مانند موارد ذکر شده انجام می شود.

علاوه بر این، تغییرات مثبت یک شبه نشان داده نخواهد شد. مشاهده فواید ممکن است تا سه ماه طول بکشد، و برای مشاهده نتایج بهینه، باید تمام دستورالعمل‌های احتیاطی را که در رابطه با مراقبت‌های پس از آن دنبال می‌کنید، رعایت کنید. این شامل پوشیدن لباس مخصوص برای مدت زمان مشخص می شود. کمی ناراحتی و تورم همراه با نشت مایع در محل برش برای چند روز باید انتظار داشت. تلاش اضافی شما باید به مرور زمان ظاهری دلپذیرتر به ارمغان بیاورد.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای لیپوساکشن است؟

• کسانی که بر اساس محاسبات شاخص توده بدنی (BMI) در محدوده 15 تا 30 درصد وزن ایده آل خود قرار دارند.

• کسانی که دارای ذخایر چربی در گردن، ران ها، شکم، بازوها، پشت و سایر نواحی هستند که ثابت شده است به رژیم غذایی و ورزش پاسخگو نیستند یا از نظر ژنتیکی مقاوم هستند.

• کسانی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردارند و هیچ بیماری وخیم یا بیماری مزمنی ندارند که ممکن است روند بهبودی را مختل کند.

• غیر سیگاری ها.

• کسانی که که دیگر قصد بارداری ندارند.

• کسانی که با دیدگاه ذهنی و عاطفی مثبت.

• کسانی که با عزم قوی برای حفظ سلامت فعلی و وزن خود در طولانی مدت.

• کسانی که در هر سنی که در حال حاضر دارای خاصیت ارتجاعی قوی و محکم پوست هستند.

آیا تاکنون دلایل پزشکی برای انجام لیپوساکشن وجود داشته است؟

بله. لیپوساکشن معمولا به عنوان یک جراحی انتخابی در نظر گرفته می شود، اما استثنائاتی وجود دارد که به دلایل پزشکی انجام آن ضروری است. این شامل:

• تعریق شدید زیر بغل (هیپرهیدروزیس زیر بغل)

• تومورهای خوش خیم چربی (لیپوم)

• مشکلات متابولیسم چربی (لیپودیستروفی)

• بزرگ شدن پدهای پشتی سرویکس که می تواند ناشی از بیماری آدرنال یا برخی داروها مانند داروهای ضد HIV یا استروئیدها باشد.

چه شرایط یا مسائلی ممکن است یک فرد را از انجام لیپوساکشن محروم کند؟

از آنجایی که لیپوساکشن یک روش جراحی است، برخی شرایط پزشکی یا فیزیکی ممکن است بسته به شدت آنها خطرناک یا حتی کشنده باشد. گاهی اوقات از بیهوشی عمومی استفاده می شود، معمولاً زمانی که عمل با یک عمل زیبایی دیگر همراه است. این مشکلات بسته به شدت آنها می تواند از تحمل ایمن این روش توسط بیماران جلوگیری کند. بنابراین، معایب زیر ممکن است مانع از اصلی بودن آنها شود:
• زنانی که از افسردگی رنج می برند: افسردگی می تواند یکی از عوارض احتمالی هر جراحی از جمله لیپوساکشن باشد. هر گونه افسردگی قبل از عمل می تواند وضعیت را بدتر کند. علاوه بر این، برخی از داروهای ضد افسردگی یا ضد اضطراب در صورت ترکیب با بیهوشی می توانند بسیار خطرناک باشند.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *