پروتز چانه

پروتز چانه

آنچه می خوانید...

آیا می خواهید خط فک خود را تغییر دهید یا هارمونی صورت خود را بهبود ببخشید؟ ممکن است جراحی افزایش چانه برای شما گزینه مناسبی باشد. پروتز چانه می تواند یک راه حل عالی و طولانی مدت برای نگرانی های کانتور صورت شما باشد.

با این حال، به عنوان یک جراحی تهاجمی، این روش برای همه مناسب نیست. برای اطلاع از اینکه آیا کاندید خوبی برای جراحی کاشت چانه هستید یا نه، دانستن اصول اولیه برای درک بهتر این روش و نتایج مورد انتظار آن قبل از برنامه ریزی برای مشاوره با جراح پلاستیک، کمک می کند.

جراحی پروتز چانه چیست؟

در اصطلاح پزشکی پروتز چانه، شامل قرار دادن یک ایمپلنت کوچک در جلوی استخوان چانه است. این روش برای بهبود خطوط صورت، به ویژه خط فک طراحی شده است و می تواند تعادل طبیعی جذاب تری را برای بقیه اجزای صورت شما فراهم کند.

✔ بیشتر بخوانید: جنیوپلاستی

چرا به پروتز چانه فکر کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است به پروتز چانه فکر کنید. اگر به طور طبیعی چانه کوچکی دارید یا اگر ویژگی های صورت شما نامتناسب است، گذاشتن ایمپلنت چانه می تواند به شما کمک کند تا نسبت به ظاهر خود اطمینان پیدا کنید. علاوه بر این، بزرگ کردن چانه می تواند مزایای زیر را نیز داشته باشد:

  • ظاهر غبغب را کاهش می‌دهد
  • با ایجاد تعادل در بینی و چانه، هارمونی صورت را بهبود می‌بخشد
  • چانه فرورفته یا کوچک را تقویت می‌کند
  • شکل جذاب تری به گردن و خط فک شما می‌دهد

جراحی پروتز چانه چگونه انجام می شود؟

جراحی گذاشتن ایمپلنت در چانه معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. بسته به برنامه جراحی مورد توافق شما، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش قرار می گیرید. اکثر جراحی‌های کاشت چانه در کمتر از یک ساعت کامل می‌شوند، اگرچه در صورت انجام سایر روش‌ها این زمان افزایش می‌یابد.

در طول این عمل، دکتر هاولند یک برش کوچک در داخل دهان یا زیر چانه ایجاد می کند. سپس، ایمپلنت در اطراف استخوان چانه قرار می گیرد. پس از قرار دادن ایمپلنت، از بخیه برای بستن محل برش استفاده می شود و ممکن است ناحیه درمان بانداژ شود.

ایمپلنت چانه چگونه است؟

ایمپلنت چانه یک وسیله کوچک ساخته شده از مواد سازگار با بدن است که معمولاً یک ماده سیلیکونی سخت است. ایمپلنت به گونه ای طراحی شده است که با شکل منحصر به فرد استخوان چانه شما مطابقت داشته باشد. ایمپلنت چانه در اندازه های مختلف موجود است و دکتر به شما کمک می کند ایمپلنت چانه ای را انتخاب کنید که طبیعی ترین نتایج را برای نیازهای زیبایی شما ارائه دهد.

بهبودی پس از جراحی ایمپلنت چانه

پزشک دستورالعمل های دقیقی را پس از جراحی پروتز چانه به شما ارائه می دهد. برای اکثر بیماران، زمان استراحت بسیار کمی در ارتباط با این روش وجود دارد، و شما می توانید انتظار داشته باشید که ظرف یک هفته به سر کار و سایر فعالیت های روزمره خود بازگردید.

برای به حداقل رساندن تورم و محافظت از چانه در طول فرآیند بهبودی، پزشکتان احتمالا توصیه می‌کند که حداقل دو هفته به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید. نتایج اولیه مدت کوتاهی پس از عمل قابل مشاهده است، اما ظاهر نهایی شما پس از بهبودی کامل بدن شما، دو یا سه ماه طول می کشد تا پدیدار شود.

قبل از جراحی برای یک مشاوره برنامه ریزی کنید

آیا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید از جراحی گذاشتن ایمپلنت چانه بهره مند شوید، آماده اید؟ بهترین مکان برای شروع، مشاوره با دکتر است، جایی که او می تواند کانتور صورت شما را بررسی کند و توصیه های جراحی برای دستیابی به اهداف زیبایی شما، از جمله پروتز چانه و سایر روش های صورت، ارائه دهد.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *