دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » ویزر لیپو، نوین ترین و موثر ترین روش انجام لیپوساکشن
۲۶ دقیقه
هر آنچه که نیاز است در مورد ویزر لیپو بدانید

ویزر لیپو، نوین ترین و موثر ترین روش انجام لیپوساکشن

آنچه می خوانید...

لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که رسوبات چربی را از زیر پوست شما خارج می کند. ویزر لیپو به نوعی از لیپوساکشن اشاره دارد که سلول‌های چربی را از هم جدا می‌کند و آن‌ها را از بافت‌های عمیق‌تر شما شل می‌کند تا چربی‌ها به طور موثرتری در طول درمان برداشته شوند.

لیپوساکشن

VASER مخفف (vibration amplification of sound energy at resonance) به معنای شدت ارتعاش انرژی صوتی در بیشترین حد خود است. این فناوری اولتراسوند (UltraSound) از امواج قدرتمند برای برهم زدن پیوند بین سلول های چربی استفاده می کند.

ویزر لیپو نوعی عمل زیبایی کنترل‌شده‌تر و ملایم‌تر می‌باشد و برای انجام صحیح آن نیاز به یک جراح ماهر و با تجربه دارید. اگر فرد سالمی هستید که سیگار نمی‌کشید یا سابقه خونریزی در حین جراحی دارید، ممکن است کاندیدای مناسب لیپوساکشن باشید.

لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نمی باشد. افرادی که بهترین نتایج را با ویزر لیپو یا هر نوع لیپوساکشن دیگری دارند، در حال حاضر وزن ایده آل خود را داشته‌اند. این روش جراحی برای افرادی مناسب است که سعی دارند چربی را از بین برده و تون عضلانی زیر آن را آشکارتر کنند.

لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نمی باشد. افرادی که بهترین نتایج را با ویزر لیپو یا هر نوع لیپوساکشن دیگری دارند، در حال حاضر وزن ایده آل خود را داشته‌اند. این روش جراحی برای افرادی مناسب است که سعی دارند چربی را از بین برده و تون عضلانی زیر آن را آشکارتر کنند.

وویس یکی از زیبا جویان دکتر ارژنگ قهرمانی

قبل و بعد جراحی ویزر لیپو
نمونه جراحی ویزر لیپو انجام شده توسط دکتر ارژنگ قهرمانی

کاهش وزن و دستیابی به اندامی که واقعاً از آن راضی باشید می تواند روحیه شما را تضعیف کند، آن هم درست هنگامی که با سن، ژنتیک و چربی های سرسخت روبرو هستید. اگر واقعاً قصد کاهش وزن دارید و احساس می کنید که تمام مسیرهای ممکن لاغری را از طریق رژیم غذایی و ورزش امتحان کرده اید و نتیجه دلخواهتان را دریافت نکرده‌اید، ممکن است لیپوساکشن گزینه مناسبی برای شما باشد.

اگر تحقیقاتی در ارتباط با لیپوساکشن انجام داده باشید، به احتمال زیاد با چیزی به نام VASERlipo (ما آن را Vaser نیز می نامیم) مواجه شدید. ما در ادامه قصد داریمن شما را با نوین ترین روش جراحی لیپوساکشن آشنا کنیم؛ برای آشنایی با این روش جراحی این مقاله را تا انتها بخوانید.

Vaser lipo چیست؟

Vaser lipo که امروزه یک روش جراحی بسیار محبوب برای زیباجویان است، یک روش جراحی به کمک اولتراسوند است که می تواند بافت چربی اضافی را از مناطقی مانند گردن، بازوها، قسمت فوقانی و پایین کمر، شکم، ران ها و باسن هدف قرار دهد. این روش برای خلاص شدن از دست چربی های اضافی محبوبیت پیدا کرده است و در اصل بیش از یک روش استاندارد کاهش وزن در حوزه پیکرتراشی است.

نکات قبل از جراحی

اینکه احساس اضطراب یا نگرانی در مورد انجام جراحی داشته باشید، کاملاً طبیعی است. حتی ممکن است که این ترس‌ها تا زمانی که روی تخت دراز بکشید و بیهوش شوید، با شما همراه باشد. اما نگران نباشید، یک پزشک با تجربه و مجرب می‌داند که چطور شما را آرام کند و خیالتان را از بابت جراحی آسوده سازد.

در جراحی ویزر لیپو مقدار کمی از چربی را حذف می‌کنند، بنابراین تقریباً همیشه تحت بی حسی موضعی این جراحی انجام می شود و شما در طول عمل بیدار خواهید بود. به دلیل اثرات بی حس کننده موضعی، هیچ گونه درد یا ناراحتی را احساس نخواهید کرد.

آماده شدن برای ویزر لیپو

قبل از جلسه VASER Lipo، پزشک اطلاعاتی در مورد مراحلی که برای آماده شدن برای عمل شما باید انجام دهید را ارائه می دهد.

اینستاگرام دکتر ارژنگ قهرمانی

این شامل هر و همه دستورالعمل های مربوط به:

 • یک رژیم پاکسازی پوست که شامل صابون تجویزی برای کاهش عفونت در محل برش است.
 • داروهایی که ممکن است نیاز به قطع مصرف داشته باشید اگر باعث افزایش خطر کبودی زیاد یا خونریزی شوند.
 • اندازه لباس فشرده – لباس های فشرده باید بعد از جلسات لیپوساکشن پوشیده شوند.

برای آماده شدن برای قرار ملاقات خود با پزشک، مطمئن شوید که پزشک از داروهایی که مصرف می کنید مطلع است. 2 هفته قبل از عمل لیپوساکشن از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن خودداری کنید.

همچنین از نوشیدن الکل در شب قبل از عمل خودداری کنید. پزشک ممکن است دستورالعمل های بیشتری را برای آماده شدن برای ویزر لیپو به شما بدهد. حتما این دستورالعمل ها را به دقت انجام دهید.

مناطق مورد نظر برای انجام ویزر لیپو

ویزر لیپو را می توانید بر هر یک از مناطق زیر انجام دهید:

 • قسمت بالایی پشت
 • دور کمر و شکم
 • باسن و ران

برای اطلاعات بیشتر مقاله نواحی از بدن که می‌توان ویزر لیپو انجام داد را بخوانید.

دستگاه ویزر لیپو چگونه کار می کند؟

دستگاه ویزر لیپو از امواج قدرتمند برای برهم زدن پیوند بین سلول های چربی استفاده می کند.

دستگاه ویزر
دستگاه ویزر

همه روش های لیپوساکشن بر اساس یک فرض اولیه عمل می کنند. رسوبات چربی از هم جدا می شوند و سپس با استفاده از بیهوشی، محلول نمکی و کانول از بدن خارج می شوند تا چربی از زیر پوست شما خارج شود.

رسوبات چربی
ویزر لیپو یکی از انواع لیپوساکشن اولتراسوند

فشار آب و لیزر دو روشی هستند که می توان رسوبات چربی را قبل از عمل ساکشن از هم جدا کرد. امواج اولتراسوند راه دیگری است. ویزر لیپو یکی از انواع لیپوساکشن اولتراسوند است.

تمامی این روش ها انرژی گرمایی تولید می‌کنند که به شکستن سلول‌های چربی برای حذف آسان‌تر کمک می‌کند و چربی را در زیر پوست ناحیه تحت درمان را به حداقل می‌رساند.

سلول های چربی
اندامی زیبا با انجام ویزر لیپو

ویزر لیپو از این نظر منحصر به فرد است که به ارائه دهنده شما اجازه می دهد در نحوه برداشتن چربی هم ملایم و هم بسیار دقیق عمل کند. این دستگاه ارتباط بین بافت چربی شما و ماهیچه های زیرین را بدون آسیب رساندن به بافت سالم زیرین شما مختل می کند. به همین دلیل ویزر لیپو بدن برجسته و زیبا تری به شما می دهد.

مطالعات نشان می دهد که لیپوساکشن روشی را که متابولیسم شما برای خلاص شدن از شر چربی کار می کند را تغییر می دهد. بسیاری از محققان هنوز در حال کار کردن بر روی درک این موضوع هستند.

تغییر متابولیسم با انجام ویزر لیپو
بهبود حساسیت به انسولین با ویزر لیپو

یک مطالعه کوچک در سال 2017، مردانی که اضافه وزن داشتند و تحت روش درمانی ویزر لیپو قرار گرفتند، طی چند ماه پس از عمل، حساسیت به انسولین درآن‌ها بهبود یافته است.

مراحل انجام ویزر لیپو

مدت زمان عمل شما بستگی به این دارد که پزشک شما کدام ناحیه ها را هدف قرار می دهد و چه مقدار چربی برداشته می شود.

بسیاری از روش های لیپوساکشن VASER را می توان در مطب پزشک با بی حسی موضعی انجام داد. اما، اگر این برای شما ناراحت کننده است، استفاده از بیهوشی عمومی گزینه بهتری است اما اغلب در مطب به طور سرپایی، جراحی انجام می‌شود.

در طول عمل شما:

 • برش های کوچکی برای قرار دادن کانول ها ایجاد می شود.
 • محلول نمکی بی حس کننده تزریق می شود.
 • انرژی اولتراسوند (VASER) برای شکستن سلول های چربی از بافت اطراف استفاده خواهد شد.
 • سلول های چربی از طریق مکش حذف خواهند شد.

در طول انجام ویزر لیپو، احتمالاً تحت بیهوشی عمومی یا نوعی بیهوشی به نام آرامبخشی آگاهانه قرار خواهید گرفت. یک محلول نمکی یا مایع تومسنت مخلوط به همراه یک ماده بی حس کننده به ناحیه مورد نظر برای جراحی تزریق می شود. سپس، پروب های اولتراسوند از طریق یک برش کوچک وارد پوست شما می شوند تا شروع به تجزیه کردن بافت چربی کنند.

بافت چربی به آرامی شروع به از هم پاشیدن می کند و از یک کانول برای خارج کردن بافت چربی و بیشتر مایع از همان پورت استفاده می شود. معمولا مقداری از مایع بیهوشی در بدن شما باقی می ماند تا درد پس از عمل را بتوانید تحمل کنید. بدن شما آن را طی روزهای بعد جذب خواهد کرد.

دکتر قهرمانی مجموعه‌ای از برش‌های کوچک ایجاد می‌کند که از طریق آنها می‌تواند یک محلول بی‌حس کننده موضعی و آدرنالین مخصوص آماده و رقیق‌شده را تزریق کند. سپس توسط چربی جذب می‌شود و یک پروب به بدن وارد می‌شود (انواع مختلف پروب برای قسمت‌های مختلف بدن، که همه به‌طور منحصربه‌فردی طراحی شده‌اند تا بدون مشکل از بدن عبور کنند) که انرژی اولتراسوند را خارج می‌کند و در نتیجه چربی را مایع می‌کند. این محلول بافت چربی را “رقیق” می کند، اما همچنین به عنوان مجرای عمل می کند که از طریق آن سونوگرافی منحصراً تنها سلول های چربی را هدف قرار می دهد.

همانطور که پروب در بافت آغشته به بیهوشی حرکت می کند و در حالی که دکتر به آرامی آن را در ناحیه تحت درمان بدن حرکت می دهد، انرژی اولتراسونیک از بالا ساطع می شود. سونوگرافی انرژی را به مولکول های آب در محلول منتقل می کند و آنها را به حرکت با فرکانس بسیار بالا تحریک می کند که منجر به شکسته شدن مستقیم سلول های چربی و ایجاد یک لایه یکنواخت می شود.

پس از فرستادن امواج اولتراسونیک، پروب دیگری (و یا کانولا) از طریق همان برش‌ها روی پوست وارد می‌شود و از طریق یک پمپ خلاء، بدون نیاز به تکه تکه‌شدن بافت چربی، چربی مایع را بمکد. از قابلیت‌های مهم اولتراسوند و دستگاه ویزر لیپو می‌توان اشاره کرد که تکه تکه شدن واقعی سلول‌های چربی را تضمین می‌کند و رگ‌های خونی، مویرگ‌ها، اعصاب و کلاژن را در بافت کاملاً دست نخورده باقی می‌گذارد.

پس از تکمیل، برش ها یا با پانسمان پوشانده می شوند یا یک بخیه کوچک و جذبی به آنها زده می‌شود. در نتیجه، تروما، درد، کبودی و سایر عوارض احتمالی بعد از عمل در مقایسه با لیپوساکشن کلاسیک به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. عقب‌نشینی پوست و تنظیم آن با کانتور عضلانی جدید نیز سریع‌تر و بهتر از هر روش دیگری در تاریخ لیپوساکشن است.

مراقبت های بعد از جراحی

خوبی درمان بدون هیچ بیهوشی عمومی این است که می توانید همان روز به خانه بروید و این تکنیک آنقدر کم تهاجمی است که در کمترین زمان به انجام کار های روزمره خود بازمی‌گردید.

پس از جراحی، شما یک لباس فشرده برای کمک به کاهش تورم بپوشید و به پوست کمک کنید تا به لایه عضلانی تازه تشکیل شده که اکنون قابل مشاهده است بچسبد. شما را بعد از جراحی به اتاقی می برند تا کمی استراحت کنید و بعد می‌توانید به خانه بروید.

تا چه مدت باید از بانداژ استفاده کنم؟

ویزر لیپو به زمان بسیار کمی برای بهبودی و استفاده بانداژ نیاز دارد. در حالی که طول بهبودی آن به نوع و مناطق درمان بستگی دارد، برای اکثر افراد حدود هفت روز طول می کشد تا به روال روزمره خود بازگردند.

پس از سپری شدن دوره نقاهت ویزر لیپو، می توانید از اندام جدید خود لذت ببرید. حتی اگر چند روز طول بکشد تا کبودی برطرف شود و برش ها بهبود یابد، نتایج فورا قابل مشاهده است. بعد از چند ماه، شما واقعاً متوجه تفاوت های مشهود اندام خود خواهید شد.

آیا ویزر لیپو بی خطر است؟

ایمنی لیپوساکشن در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته است و با روش‌هایی مانند تکنیک Tumescent، که با نام‌های Microlipo نیز شناخته می‌شود، درمان مطمئن تری نسبت به باقی جراحی ها به نظر می‌رسد.

بهبودی بسیار به فرد بستگی دارد و به دلیل سطح درد و کبودی تجربه شده می تواند متفاوت باشد. همه ما با هم متفاوت هستیم و برخی از ما نسبت به دیگران پوست حساس یا تمایل بیشتری به کبودی داریم.

در انجام روش Vaser هیچ برش بزرگی بر روی پوست وجود ندارد و هیچ تاثیری روی ماهیچه و سایر بافت‌های زیرین وجود ندارد، بنابراین زمان بهبودی در بسیاری از موارد می‌تواند سریع باشد. مطمئناً این درست است که بیماران Vaser به دلیل ماهیت پیشرفته این تکنیک، درد یا ناراحتی، کبودی و تورم بسیار کمتری را بعد از یک عمل تجربه می‌کنند.

چرا ویزر لیپو محبوب است؟

در بیشتر موارد، محبوبیت به بسیاری از جنبه های مثبت سونوگرافی مربوط به لیپوساکشن است که بهبودی سریع فقط یکی از آن ها می‌باشد. در این روش نیاز کمتری به مسکن وجود دارد. از دست دادن خون در صورت وجود حداقل است و اغلب به دلیل جراحی پیکر تراشی نیاز به درمان های مکرر وجود دارد. ایمن و قابل پیش‌بینی است و به دلیل ماهیت نافذ می‌تواند بسیار دقیق باشد، و این همه باعث می‌شود که بدن کمتر مورد نیاز باشد و شما را کمتر خسته کند. یکی دیگر از ویژگی های ویزر این است که رسوبات چربی برای تزریق به قسمت دیگری از بدن مانند سینه یا باسن نیز مناسب است.

آیا کاندید مناسب انجام ویزر لیپو هستم؟

افرادی که می‌خواهند بدانند کاندیدای مناسب برای انجام جراحی ویزر لیپو هستند، در این آزمون شرکت کنند.

آیا علاقه مند بع تزریق چربی در ناحیه سینه و باسن هستید؟

آیا رژیم غذایی شما بی نتیجه بوده؟

آیا از عدم تناسب اندام خود رنج می‌برید؟

آیا از اندام خود راضی نیستید؟

آیا پوست بدن شما شل شده است؟

جهت مشاهده نتایج اطلاعات خواسته شده را کامل کنید.

امتیاز شما

میانگین امتیازها 66%

برای اطلاع از اینکه چرا روش ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن بهترین گزینه است، مقاله انجام ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن را بخوانید.

آیا ویزر لیپو انواع مختلفی دارد؟

چند نوع مختلف ویزر لیپو وجود دارد که بسته به نیازهای منحصر به فرد، شخص می تواند به شما کمک کند. محبوب‌ترین و اصلی‌ترین لیپو Vaser چربی را در نواحی سرسخت بدن، انجام می‌دهند. پوست اضافی در امتداد خط سینه بند یا پهلوها در بسیاری از بیماران وجوددارد و دیده می‌شود. همچنین برای مردانی که مایل به کاهش چربی قفسه سینه خود هستند، رایج است که به عنوان جراحی ژنیکوماستی نیز شناخته می شود.

Vaser Hi-Def سلول های چربی عمیق و سطحی موجود در اطراف بافت عضلانی را هدف قرار می دهد. این روش تونینگ Vaser است تا یک تکنیک کاهش چربی.

همچنین چیزی به نام Vaser 4D، مشابه Vaser Hi-Def وجود دارد که به خوبی با بافت عضلانی موجود کار می کند و به آن تعریف طبیعی تری در مناطق تحت درمان می دهد. Vaser 4D اغلب برای درمان ناحیه شکم برای بهبود تعریف استفاده می شود.

بعد از انجام ویزر لیپو چه انتظاری باید داشته باشم؟

پس از ویزر لیپو، بدن شما ممکن است در نواحی مورد نظر کمی کبود و متورم به نظر برسد. احتمالاً نمی‌توانید فوراً نتایج جراحی را ببینید زیرا بدن شما برای بهبودی به زمان نیاز دارد.

به شما پدهای پنبه ای استریل داده می شود تا ناحیه آسیب دیده را پانسمان کنید، زیرا در 24 تا 48 ساعت آینده ممکن است مایعی از محل جراحی شما خارج شود. حتی ممکن است نیاز به نوشیدن مایعات اضافی برای تخلیه ماده بیهوشی از بدن خود داشته باشید. همچنین برای کمک به کاهش تورم، باید چند هفته لباس فشرده و تنگ بپوشید.

پس از حدود 3 تا 6 ماه، زمانی که بدن شما به شکل اصلاح شده خود قرار می گیرد، نتایج را واضح تر خواهید دید. برای برخی افراد، ممکن است چند ماه بیشتر طول بکشد تا نتایج را ببینند.

نتایج حاصل از ویزر لیپو می تواند دائمی باشد. اما نحوه نگه داشتن بدن شما پس از بهبودی تا حدی به خودتان بستگی دارد. پس از انجام لیپوساکشن، باید رژیم غذایی و ورزش خود را حفظ کنید تا بدن شما رسوبات چربی خارج شده را دوباره به دست نیاورد. نوسانات وزن، التهاب و جاذبه ساده همگی می توانند ظاهر نتایج شما را در طول زمان تغییر دهند.

پس از انجام عمل لیپوساکشن VASER، در صورت استفاده از بی حسی موضعی، می توانید بلافاصله به خانه بروید. بیهوشی عمومی ممکن است به زمان بهبودی طولانی تری در مرکز جراحی نیاز داشته باشد.

در روزها و هفته های پس از عمل، می توانید انتظار داشته باشید:

 • تورم
 • کبودی
 • مقداری درد (اما نه درد بیش از حد)

شما می خواهید اغلب در طول نقاهت راه بروید و لباس های فشرده سازی خود را برای مدیریت تورم بپوشید.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

ویزر چیزی است که ما آن را یک روش کم تهاجمی می نامیم، زیرا آسیب فیزیکی بالقوه بافت همبند، اعصاب و رگ های خونی آنقدر کوچک است که قابل مشاهده نیست. مانند هر روش جراحی دیگری، خطراتی را به همراه دارد، اما به طور قابل توجهی ایمن تر و کم خطرتر از لیپوساکشن سنتی است. شایع ترین و ناخوشایندترین عوارض جانبی تورم، کبودی و ناراحتی پس از عمل است، اما اگر در دستان با تجربه و متخصص دکتر ارژنگ قهرمانی جرزاحی شوید، این خطرات تا حد زیادی کاهش می یابد. جراحان فاقد صلاحیت یا با تجربه کمتر این خطر را دارند که ندانند از چه مقدار مایع متورم کننده استفاده کنند، که می تواند به ریه ها آسیب برساند، و اگر به درستی از پروب اولتراسونیک استفاده نشود، همیشه مشکلات سوزش احتمالی وجود دارد. در ادامه عوارض ویزرلیپو را شرح داده ایم.

ویزر لیپو یک روش کم خطر است. اما این بدان معنا نیست که هیچ‌گونه خطر و یا عوارض جانبی در آن وجود ندارد. عوارض جانبی رایج این روش عبارت‌اند از:

 • کبودی و خونریزی در روزهای بعد از عمل
 • احساس درد در محلی که وسزر لیپو انجام شده
 • اسکار نهایی پس از بهبودی
 • هیپرپیگمانتاسیون، عدم تقارن، یا بی نظمی های پوستی
 • تورم مداوم، روزها یا هفته ها پس از عمل
 • پوست شلی که به فرم بدن جدید شما نمی‌آید

در روزهای بعد از عمل، مهم است که مراقب علائم عفونت باشید. اگر بعد از انجام ویزر لیپو شروع به تجربه یکی از موارد زیر کردید، به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید:

 • ترشح سبز یا زرد
 • تب
 • حالت تهوع، استفراغ یا سرگیجه
 • تنگی نفس
 • خستگی یا فرسودگی

ویزر لیپو برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، لیپوساکشن به عنوان روشی برای کاهش وزن پذیرفته نمی شود و به عنوان جایگزینی برای رژیم غذایی و ورزش توصیه نمی شود.

برای اینکه کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن باشید، باید وزن ایده آل برای بدن خود داشته باشید یا نزدیک به وزن ایده‌آلتان باشید.

علاوه بر این، شما باید:

 • سیگاری نباشید
 • تون عضلانی خوبی داشته باشید.
 • پوستی محکم و الاستیک داشته باشید.
 • هیچ گونه بیماری زمینه ای که بتواند روند بهبودی را مختل کند، نداشته باشد.

اگر مناطقی از بدن خود را هدف قرار دهید که به رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پاسخ نداده اند، با لیپوساکشن بیشترین موفقیت را خواهید داشت.

ویزر لیپو در مقابل لیپوساکشن سنتی

ویزر لیپو روشی مشابه لیپوساکشن سنتی است، هرچند تفاوت های مهمی نیز وجود دارد. بزرگترین تفاوت این است که ویزر لیپو امکان دقت بیشتر در فرآیند حذف چربی را فراهم می کند و این روش ابزاری برای حذف رسوبات چربی بزرگ نیست.

ویزر لیپو یک روش کم تهاجمی است. زمان بهبودی این روش به طور قابل توجهی کمتر از لیپوساکشن سنتی است و این تکنیک خونریزی، درد و کبودی کمتری را به همراه دارد.

بهترین نتایج ویزر لیپو شامل یک رویکرد کانتورینگ است که شامل برداشتن رسوبات کوچک چربی برای آشکار شدن تون ماهیچه زیر آن است. ویزر لیپو کل بدن شما را دوباره از اول نمی‌سازد، اما می تواند اندام شما را به روش های کوچک و تاثیرگذاری اصلاح کند.

برخی افراد همچنین ادعا می‌کنند که فناوری VASER باعث می‌شود بهبودی پس از لیپوساکشن کمتر دردناک باشد و بهبودی سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

مزایا و معایب لیپوساکشن سنتی

برای لیپوماتیک سنتی، پس از ایجاد برش، یک کانول در لایه چربی عمیق قرار داده می شود و به جلو و عقب حرکت می کند. این حرکت باعث شکسته شدن سلول های چربی می شود که سپس از بدن ساکشن می شوند.

در مقایسه با لیپوساکشن VASER، مزایا و معایب لیپو سنتی عبارتند از:

مزایا

 • برای کسانی که BMI بالاتری دارند کارآمدتر است
 • حجم بیشتری از چربی را می توان در یک جلسه حذف کرد
 • می توان آن را با سایر جراحی های زیبایی مانند جراحی شکم ترکیب کرد

معایب

 • تهاجمی تر
 • بافت های اطراف می توانند در اثر حرکت کانولا آسیب ببینند
 • اغلب نیاز به بیهوشی عمومی دارد
 • زمان بهبودی طولانی تری دارد

مزایا و معایب VASER LIPO

مانند لیپوماتیک سنتی، در روش لیپوساکشن VASER، کانول ها از طریق برش های کوچک به لایه چربی عمیق وارد می شوند. تفاوت اصلی در لیپوساکشن VASER این است که سلول های چربی چگونه جابجا می شوند.

به جای استفاده از حرکت، VASER (که مخفف تقویت ارتعاشی انرژی صوتی در شدت بالا است) از پروب هایی استفاده می کند که در فرکانس فراصوت بالا تشدید می کنند. این فرآیند سلول‌های چربی را “تکان می‌دهد” در حالی که بافت‌های اطراف آسیبی نمی‌بینند.

بیشتر بخوانید: مزایا ویزر لیپو

در مقایسه با لیپوساکشن سنتی، مزایا و معایب لیپوساکشن VASER عبارتند از:

مزایا

 • کم تهاجمی
 • بافت های اطراف آسیب کمتری را تجربه می کنند (برای شکستن سلول های چربی نیازی به حرکت کانول نیست)
 • سرپایی – می توانید بلافاصله بعد از آن به خانه بروید
 • درد، کبودی و خونریزی کمتر
 • بسیار دقیق و می تواند مناطق بسیار خاصی را هدف قرار دهد
 • می توان از آن برای ایجاد کانتور طبیعی استفاده کرد

معایب

 • برای بافت فیبری بدن ایده آل نیست
 • این روش ممکن است زمان بیشتری ببرد
 • برای کاندیداهایی با BMI بالاتر ایده آل نیست

هزینه انجام ویزر لیپو چقدر است؟

از آنجایی که ویزر لیپو یک عمل زیبایی انتخابی در نظر گرفته می شود، پس تحت پوشش بیمه شما قرار نخواهد گرفت. در طول مشاوره اولیه، جراح شما می تواند هزینه نهایی را به شما بگوید. مطمئن شوید که در مورد هر گونه هزینه اضافی مانند بیهوشی که انتظار می رود از جیب خود بپردازید سؤال کنید.

قیمت ویزر لیپو

هزینه ویزر لیپو به این بستگی دارد که چند ناحیه از بدنتان را می خواهید که درمان بشود. طبق گزارش سالانه انجمن جراحان پلاستیک آمریکا در سال 2018، لیپوساکشن به طور متوسط ​​3500 دلار هزینه دارد. همانطور که شما هزینه ویزر لیپو را محاسبه می کنید، ممکن است لازم باشد زمان بهبودی خود را نیز در نظر بگیرید. بهبودی با لیپوساکشن به طور آنی نیست و زمان میبرد.

شما ممکن است بتوانید برخی فعالیت های فیزیکی مانند رسیدن به محل کار اداری و نشستن در آن را از روز بعد از ویزر لیپو انجام دهید، اما این به این معنی نیست که شما مجاز به انجام این کار ها باشید. احتمالاً در روز های اولیه کمی درد خواهید داشت و در حالت کاملا هوشیاری قرار نخواهید داشت.

اگر از نظر جسمی شغل سختی دارید که نیاز به فعالیت فیزیکی بالایی دارد، برنامه ریزی کنید که بتوانید چند روز مرخصی بگیرید و قبل از بازگشت به کار از پزشک خود مشاوره بگیرید. استراحت زیاد بعد از این روش برای جلوگیری از عوارضی مانند عفونت بعد از عمل مهم و ضروری می‌باشد.

مانند تمام درمان‌های لیپوساکشن، هزینه آن می‌تواند با توجه به مقدار چربی که قرار است برداشته شود و مقدار بیهوشی مورد استفاده متفاوت باشد. دکتر ارژنگ قهرمانی پس از قرار ملاقات اولیه ای که با شما دارد طی مشاوره، می تواند قیمت ثابتی را به شما بدهد. به طور کلی، بسته به تعداد مناطق بدن که تحت درمان قرار می گیرند، قیمت ها می تواند متغیر باشد.

چگونه یک جراح خوب پیدا کنیم

اگر قصد انجام ویزر لیپو را دارید، باید یک جراح آموزش دیده و دارای مجوز پیدا کنید. حتما سوالات زیادی در مورد تجربه آنها در مورد ویزر لیپو بپرسید، از جمله اینکه چند سال این روش خاص را انجام داده اند.

همچنین باید قبل از رزرو وقت، عکس‌های قبل و بعد مراجعه کننده های قبل از خود را بخواهید.

آپارات دکتر ارژنگ قهرمانی

چرا دکتر ارژنگ قهرمانی را انتخاب کنید؟

دکتر قهرمانی به عنوان پزشک عمومی با علاقه خاصی که به جراحی پلاستیک داشتند، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی از دانشگاه تهران (TUMS)را دریافت کردند. ایشون تعداد بالایی از بیماران را داشتند که به دنبال اندامی زیبا بودند.

دکتر قهرمانی مردم را در اولویت قرار می دهد و متعهد به ارائه بهترین مراقبت فردی و خدمات مشتری ممکن است. اگر در مورد انجام لیپوساکشن جدی هستید، دکتر قهرمانی را صدر لیست جراحان انتخابی خود برای مشاوره قرار دهید.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

10 پاسخ

 1. اگر بایپس معده انجام داده باشم بعدش دوباره میتونم ویزر لیپو کنم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *