دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » راه های کاهش ورم بعد از لیپوساکشن
۵ دقیقه
راه های کاهش ورم بعد از لیپوساکشن

راه های کاهش ورم بعد از لیپوساکشن

آنچه می خوانید...

آیا قصد انجام جراحی لیپوساکشن را دارید اما به دلیل درد احتمالی و عواقب بعد از عمل می ترسید آن را انجام دهید؟ تعداد افزاینده ای از مردم در سراسر کشور به انجام لیپوساکشن برای کاهش وزن بیشتر و خلاص شدن از شر رسوبات چربی اضافی سرسخت که نمی توانند تنها با رژیم غذایی و ورزش آن ها را از دست بدهند، فکر می کنند. در این مقاله قصد داریم راه هایی برای کاهش ورم بعد از لیپوساکشن به شما ارائه دهیم.

تورم، نفخ و عواقب بعد از عمل قابل کنترل است. در این مقاله آنچه را که باید در مورد کاهش ورم بعد از لیپوساکشن بدانید و اینکه چگونه می توانید مدت و شدت بهبودی لیپوساکشن را کنترل و کاهش دهید، می‌آموزید.

چه مدت طول می کشد تا ورم بعد از لیپوساکشن کاهش یابد؟

پس از جراحی لیپوساکشن، به طور معمول سه تا چهار هفته طول می کشد تا تورم از بین برود. با این حال، ورم بعد از لیپوساکشن برای هر بیمار متفاوت است و تجربه خاص خود را دارد. در برخی موارد نادر، تورم می تواند ماه ها ادامه یابد. لیپوساکشن یک روش جراحی است و زمان بهبودی را به همراه دارد. پیروی از دستورالعمل‌های پس از عمل پزشک معمولاً به کاهش دوره نقاهت لیپوساکشن و بهبود نتایج نهایی کمک می‌کند.

چه مدت طول می کشد تا ورم بعد از لیپوساکشن کاهش یابد

ویزر لیپو که یکی از روش های جراحی لیپوساکشن است، دوره نقاهت کمی دارد. این روش از برش های بسیار کوچک برای رساندن انرژی به طور مستقیم به سلول های چربی مورد نظر استفاده می کند. این کار بافت چربی را مختل می کند و باعث می شود که چربی به راحتی بیرون کشیده شود. سپس بافت از طریق انعقاد در اطراف ناحیه سفت می شود که نتیجه عضلانی تری ارائه می دهد.

از مزایای انجام لیپوساکشن با دستگاه ویزر می توان به طول موج های قابل تنظیم برای حداکثر کنترل بر تحویل انرژی، بهبود انقباض بافت از طریق انعقاد بافت نرم، کاهش زمان عمل لیپوساکشن، دوره نقاهت کم، خونریزی کمتر و کبودی کمتر نسبت به لیپوساکشن سنتی اشاره کرد.

پس از درمان سیستم، عوارض جانبی همچنان شامل مقداری کبودی و تورم است. این طبیعی است. جراح از شما می خواهد که لباس فشرده سازی بپوشید. این به ناحیه درمان کمک می کند و به بهبودی شما کمک می کند. اکثر بیماران می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را در عرض یک تا دو روز از سر بگیرند.

Virginia Surgical Arts می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چگونه Smartlipo® می‌تواند به زمان از کار افتادگی و بهبودی از روش‌های لیپوماتیک کمک کند، ارائه دهد. از فرم تماس آنلاین ما استفاده کنید یا با شماره 757-430-7690 تماس بگیرید تا امروز با یکی از اعضای تیم ما صحبت کنید.

چه زمانی ورم بعد از لیپوساکشن به اوج خود می رسد؟

تورم ناشی از لیپوماتیک معمولاً در 72 ساعت اول پس از جراحی به اوج خود می رسد. پس از این، معمولاً برای چند روز در اوج سطح باقی می ماند. حتی ممکن است احساس کنید لباس‌هایتان تنگ‌تر شده‌اند و وزنتان افزایش یافته است. این طبیعی است، و با کاهش تورم، شما شروع به مشاهده کانتورهای قابل توجهی در بدن خواهید کرد.

شایع ترین علت ورم بعد از لیپوساکشن در طول فرآیند بهبودی چیست؟

تورم طبیعی پس از جراحی لیپوساکشن به دلیل احتباس مایعات در بدن شما است. با تخلیه این تجمع مایع، بدن شروع به شکل گیری خطوط جدید خود می کند. این روند معمولاً حدود 30 روز طول می کشد. در برخی موارد با تورم شدید، ماساژ تخلیه لنفاوی ممکن است به خلاص شدن از شر مایعات اضافی کمک کند. جراح پلاستیک شما به شما توصیه می کند که آیا این درمان پس از جراحی ضروری است.

سریعترین راه برای کاهش ورم بعد از لیپوساکشن چیست؟

تا کنون، هیچ روشی برای کاهش تورم سریعتر از روش های دیگر ثابت نشده است. در بیشتر موارد، جراحان زیبایی یک لباس فشرده را به عنوان بهترین مکان برای شروع توصیه می کنند. احتمالاً باید چند هفته پس از عمل خود لباس خود را بپوشید. اما در نهایت گذشت زمان بهترین راه برای کاهش تورم است.

پزشکان چندین بهترین روش را برای کمک به کاهش تورم پس از عمل لیپوساکشن توصیه می کنند. اینها شامل پوشیدن لباس فشرده، استفاده از کمپرس یخ در مناطق آسیب دیده، هیدراته ماندن و در برخی موارد ماساژ است. بیایید توضیح دهیم که چگونه هر گزینه می تواند بعد از عمل به شما کمک کند.

پوشیدن لباس فشردهیک لباس فشاری از بدن شما پشتیبانی می کند تا به آن اجازه التیام دهد. این کمک می کند تا تجمع مایع به حداقل برسد و به بدن در جذب مجدد مایع کمک می کند. این به نوبه خود تورم را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا نتایج این روش را ببینید. بهترین نتایج از لباس‌های فشرده‌ای حاصل می‌شود که هم در بالا و هم به زیر ناحیه تحت درمان می‌رسند. از پوشیدن لباس‌های معمولی خودداری کنید و به لباس‌های پزشکی که پزشکتان توصیه می‌کند بچسبید. لباس های شکل دهنده سطح فشرده سازی لازم برای بهبود بهبودی را ارائه نمی دهند.
استفاده از کمپرس یخ در مناطق آسیب دیدهکمپرس سرد و کمپرس یخ روشی اثبات شده برای کاهش تورم و کبودی است. نشان داده شده است که درمان‌های مبتنی بر سرما به مدت 15 تا 20 دقیقه در هر ساعت به کاهش تورم کمک می‌کنند، به‌ویژه پس از روز اول جراحی. با این حال، حتماً دستورالعمل‌هایی را از پزشک خود در مورد روش‌های صحیح استفاده، نحوه استفاده از کمپرس و مدت زمان استفاده از آن دریافت کنید. مانند بسیاری از درمان‌های خانگی، کمپرس سرد که به اشتباه انجام می‌شود، در واقع می‌تواند بیش از آنکه کمک کند، آسیب برساند.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *