۴ دقیقه
هزینه پروتز چانه در سال 1402

هزینه پروتز چانه در سال 1402

آنچه می خوانید...

جراحی پروتز چانه به گونه ای طراحی شده است که اندازه و شکل چانه را متناسب با بقیه قسمت های صورت تنظیم می کند. در طول مشاوره قبل از عمل، جراح تمام جنبه های جراحی پروتز چانه را با بیمار در میان می گذارد و همچنین هزینه های تخمینی آن را توضیح می دهد. این روش معمولاً به عنوان یک جراحی زیبایی انجام می شود و بیمه آن را پوشش نمی دهد.

اولین هدف یک جراح مسئول توضیح دادن به بیمار در مورد هزینه ها و سایر جنبه ها و کمک به آنها در انتخاب آگاهانه خواهد بود. پروتز چانه توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود.

اگر قسمتی از صورت نسبت به سایر قسمت‌ها نامتناسب باشد، می‌تواند مانع از جذابیت و تعادل هارمونی چهره شود. چانه هایی که عقب هستند می توانند بر روی احساس بیمار در مورد ویژگی های صورت خود تأثیر بگذارند. جراحی پروتز چانه، خطوط چانه، گردن و خط فک را بهبود می بخشد. هنگامی که این عمل توسط یک جراح زیبایی مجرب انجام می شود، می تواند راه حلی دائمی برای بهبود چانه ضعیف یا فرورفته در اختیار بیمار قرار دهد.

نتایج جراحی چانه کاملاً قابل پیش بینی است و عمل جراحی از درصد موفقیت بالایی برخوردار است. مزیت دیگر این است که این روش به زمان زیادی برای بهبودی نیاز ندارد. برای این روش، یک ایمپلنت چانه سیلیکونی از طریق یک برش کوچک که در داخل دهان یا زیر چانه ایجاد می‌شود، وارد می‌شود.

بیشتر ایمپلنت‌های چانه از سیلیکون ساخته می‌شوند، اما برخی از آنها از پلی اتیلن یا مواد دیگر ساخته شده‌اند. ایمپلنت چانه در اشکال مختلف وجود دارد.

هزینه پروتز چانه چقدر است؟

برای بسیاری از بیماران، هزینه عمل عامل مهمی است که تصمیم می گیرد با کدام جراح پلاستیک جراحی را انجام دهند. هزینه این روش توسط عوامل مختلفی تعیین می شود. جراح، تجربه و موقعیت جغرافیایی همه بر هزینه کلی تاثیر می‌گذارند. سابقه جراح نیز می تواند نتیجه عمل را تعیین کند. فردی با دانش و تجربه محدود ممکن است اشتباه کند و نتواند به نتایج مطلوب دست یابد. یک راه خوب برای ارزیابی توانایی جراح، مرور عکس‌های قبل و بعد از سایر بیماران قبلی است. برخی از جراحان مراجع و توصیفات را به اشتراک می گذارند.

هزینه پروتز چانه در سال 1402 شامل هزینه های جراح، امکاناتی که در آن جراحی انجام می شود، خدمات بیهوشی و ویزیت های بعدی بعد از جراحی می باشد. هزینه این عمل بسته به نوع ایمپلنت مورد استفاده و اگر بزرگ کردن چانه همراه با سایر روش ها انجام شود، می تواند متفاوت باشد. برخی از بیماران برای ظاهری جذاب تر، لیفت گردن را همراه با پروتز چانه انجام می دهند.

هزینه پروتز چانه

عوامل موثر بر هزینه پروتز چانه در سال 1402

هزینه پروتز چانه در سال 1402 می تواند از یک بیمار به دیگری در همان مطب متفاوت باشد. عواملی که بر هزینه کلی تأثیر می گذارد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

موقعیت جغرافیایی مطبمحل استقرار مطب تفاوت قابل توجهی در هزینه ها ایجاد می کند. مطب هایی که در کلان‌شهرها و مراکز شهری واقع شده‌اند، معمولاً هزینه‌های بالاتری دارند، زیرا میانگین هزینه‌های زندگی در این مناطق زیاد است. از سوی دیگر، یک مطب در یک شهر کوچکتر یا در مناطق اطراف شهر ممکن است هزینه نسبتاً کمتری را برای جراحی پروتز چانه دریافت کنند.
تخصص جراحدستمزد جراح جزء مهمی از هزینه کلی جراحی چانه است. جراح معمولاً هزینه ای را متناسب با صلاحیت، تجربه و گواهینامه های خود دریافت می کند. جراحان پلاستیک بهترین استانداردهای کیفیت، تکنیک های پیشرفته، آموزش مداوم و آخرین پروتکل های ایمنی را برای بیمار در نظر می‌گیرند. بیماران در حالت ایده آل باید بهترین جراح را برای عمل چانه خود انتخاب کنند و هزینه ها را فقط به عنوان اولویت دوم در نظر بگیرند.
محل انجام جراحیروشی مانند جراحی چانه ممکن است در یک بیمارستان، یک مرکز جراحی به صورت سرپایی یا یک مجموعه جراحی خصوصی انجام شود. هزینه ها و مزایای مربوط به هر یک از این گزینه ها متفاوت خواهد بود. جراح تمام گزینه ها را با بیمار در میان گذاشته و مناسب ترین توصیه را با توجه به شرایط خاص ارائه می کند.
محل جراحیبرخی از بیماران ممکن است تنها به افزایش محدود چانه نیاز داشته باشند بدون اینکه شامل تغییرات ساختاری اساسی بافت یا تغییر اندازه استخوان باشد. در برخی موارد دیگر، بیمار ممکن است به یک روش بزرگ مانند کاشت چانه یا تغییر اندازه استخوان برای افزایش یا کاهش اندازه چانه متناسب با سایر ویژگی های صورت نیاز داشته باشد. جراحی چانه اغلب همراه با رینوپلاستی انجام می شود که بر هزینه های کلی می افزاید.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *