لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » هزینه لیپوساکشن درسال 1402 چقدر است؟
۴ دقیقه
هزینه لیپوساکشن چقدر است

هزینه لیپوساکشن درسال 1402 چقدر است؟

آنچه می خوانید...

هزینه لیپوساکشن نقش مهمی در جراحی لیپوساکشن دارد. اما کیفیت لیپوساکشن مهمتر از هزینه آن است. اگر هدف نهایی لیپوساکشن داشتن یک مراجعه کننده شاد است، احتمالاً تخصص و تجربه جراح مهمتر از یافتن ارزانترین جراح لیپوساکشن است. قیمت لیپوساکشن مهم است، اما مهم ترین عامل در نظر گرفتن جراحی لیپوساکشن نیست. مراقب باشید که هزینه را در الویت جراح خوب قرار ندهید.

بیشتر بخوانید: ویزر لیپو

ارزان ترین قیمت لیپوساکشن می تواند گران ترین باشد

انتخاب جراح لیپوساکشن بر اساس کمترین قیمت ممکن است در نهایت گرانترین انتخاب باشد، اگر نتایج اولین جراحی زیبایی آنقدر بد باشد که برای ترمیم کار اولین جراح لیپوساکشن باید به جراح دیگری پول پرداخت. از جمله شایع ترین پیامدهای نامطلوب لیپوساکشن عبارتند از:

لیپوساکشن ناقص با شواهد بسیار کمی مبنی بر اینکه لیپوساکشن واقعا انجام شده است، لیپوساکشن بیش از حد که ظاهری غیرطبیعی یا تغییر شکل می دهد، نتایج نامنظم و ناهموار با فرورفتگی های ناخوشایند در پوست و اسکارهای بزرگ که نشان می دهد بیمار لیپوساکشن کرده است.

هزینه های غیر جراحی شامل هزینه اتاق عمل، پرسنل پرستاری، تست های آزمایشگاهی قبل از عمل، پوشاک و لوازم بعد از عمل می باشد. هزینه های جراحی نشان دهنده قیمت های جراحی لیپو در هر ناحیه از بدن جداگانه است.

عواملی که می توانند هزینه لیپوساکشن را تعیین کنند

عواملی که هزینه لیپوساکشن را تعیین می کنند عبارتند از:

  • اندازه بیمار
  • مقدار زمان و تلاش مورد نیاز جراح
  • هزینه خدمات متخصص بیهوشی
  • هزینه اتاق عمل
  • هزینه های آزمایشگاهی قبل از عمل
  • سایر هزینه های مرتبط، مانند لباس های فشرده الاستیک و غیره
  • زمان و تلاش مورد انتظار
انجام لیپوساکشن
عواملی که می توانند هزینه لیپوساکشن را تعیین کنند

زمان و تلاش مورد انتظار برای انجام جراحی لیپوساکشن مهمترین عامل در تعیین هزینه لیپوساکشن است. عواملی که معمولاً بر زمان و تلاش جراح تأثیر می گذارد عبارت‌اند از:

تعداد ناحیه بدن تحت درمان

اندازه بیمار

درجه سختی پیش بینی شده

باندل کردن نواحی و انجام لیپوساکشن در 2-3 ناحیه در طی یک عمل جراحی باعث صرفه جویی در هزینه های غیر جراحی می شود. اگرچه هزینه لیپوساکشن شکم به تنهایی کمتر از هزینه انجام لیپوساکشن در ناحیه شکم و همچنین قسمت داخلی ران و زانو است، اما اگر این دو ناحیه طی جراحی جداگانه انجام شوند، هزینه بیشتری خواهد داشت.

به طور مشابه، هزینه لیپوساکشن شکم در یک بیمار با وزن 80 کیلوگرم (176 پوند) ممکن است بیشتر از هزینه لیپوساکشن شکم بیمار باشد که هرگز بیش از 60 کیلوگرم وزن نداشته است. اگر بیمار قبلاً وزن خود را افزایش داده و سپس مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده باشد، لیپوساکشن دشوارتر است و به زمان بیشتری نیاز دارد. در هر ناحیه ای که قبلاً با لیپوساکشن یا سایر عمل های غیرتهاجمی انجام شده است، چربی اغلب حاوی بافت اسکار است که لیپوساکشن در همان ناحیه را دشوارتر می کند.

سایر متغیرهای موثر بر قیمت لیپوساکشن

سایر متغیرهای موثر بر قیمت لیپوساکشن عبارتند از:

  • تجربه جراح
  • موقعیت جغرافیایی جراح

یک جراح متخصص لیپوساکشن که هزاران عمل لیپوساکشن را انجام داده است، به طور مداوم نتایج برجسته ای را به دست می آورد و مراجعه کننده زیادی دارد، اغلب هزینه بیشتری نسبت به یک جراح با تجربه کمتر دریافت می کند. جراحانی که بیماران ناراضی داشته اند و شهرت خوبی ندارند نیز ممکن است قیمت لیپوساکشن را برای جذب بیماران جدید کاهش دهند. در مناطق جغرافیایی که اجاره و هزینه های نیروی کار بالاست، می توان انتظار قیمت بالاتری را برای لیپوساکشن داشت.

قیمت های جزئی لیپوساکشن

برخی از جراحان ترجیح می دهند به بیماران احتمالی لیستی از تمام هزینه های پیش بینی شده لیپوساکشن ارائه دهند. این هزینه های جداگانه ممکن است شامل هزینه جراحی (پول پرداختی به جراح برای خدماتش)، حق الزحمه متخصص بیهوشی، هزینه اتاق عمل، هزینه تست آزمایشگاهی قبل از عمل، هزینه لباس های فشرده کننده الاستیک بعد از عمل، و احتمالاً قیمت آنتی بیوتیک ها و سایر موارد توصیه شده باشد.

گاهی اوقات زمانی که جراح نمی تواند تمام هزینه های مربوطه را کنترل کند، از قیمت های جزئی استفاده می شود، مانند زمانی که جراحی لیپو در اتاق عمل بیمارستان با متخصص بیهوشی بیمارستان انجام شود. قیمت‌های لیپوماتیک نیز توسط جراحانی استفاده می‌شود که عادت دارند چندین عمل جراحی غیرمرتبط را همزمان با انجام لیپوساکشن انجام دهند.

ارائه تخمین دقیق از قیمت لیپوساکشن تقریبا غیرممکن است مگر اینکه جراح فرصت معاینه بیمار را داشته باشد. می توان انتظار داشت که طیف وسیعی از قیمت های لیپوساکشن یا حداقل کمترین هزینه ای که برای یک ناحیه خاص از بدن دریافت می شود، در نظر گرفته شود.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *