دکتر ارژنگ قهرمانی » جوانسازی و جراحی زیبایی صورت » هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟!
۶ دقیقه
هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402 چقدر است

هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟!

آنچه می خوانید...

تغییرات جزئی مهم ترین تفاوت را در تناسبات صورت ایجاد می کند. چانه عقب یا جلو آمده می تواند باعث ایجاد نمایه ظاهری نامتناسب شود. گاهی اوقات چانه عقب باعث می‌شود فرد دارای غبغب به نظر برسد. بیماران برای تصحیح چانه‌هایشان برای داشتن ظاهری بهتر و متناسب با دیگر اجزای صورت عمل جنیوپلاستی را انجام می‌دهند.

هزینه عمل جنیوپلاستی

جنیوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که شامل تغییر موقعیت یا تغییر شکل چانه برای بهبود هماهنگی صورت است.

چانه یک ویژگی مهم در صورت شماست. اکثر جراحی های صورت به دلایل زیبایی انجام می شود. ممکن است بخواهید چانه‌تان را تغییر دهید تا جذاب‌تر به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح جنیوپلاستی در تهران

دلایل دیگر برای انجام عمل جنیوپلاستی عبارتند از: اصلاح چانه های عقب رفت یا تراشیدن چانه جلو آمده. جراحی جنیوپلاستی برای بازسازی چانه یا فک انجام می شود یا در صورت داشتن مشکل در راه های هوایی فوقانی، پزشک ممکن است آن را پیشنهاد کند.

جراح صورت فرد را اندازه گیری می کند و از فک او عکس های اشعه ایکس و سی تی می گیرد. هنگامی که جراح مناسب ترین گزینه را شناسایی کرد، می تواند توصیه هایی را ارائه دهد و برنامه ریزی روش را آغاز کند.

برای جنیوپلاستی استخوانی، این ممکن است شامل تصمیم گیری در محل و در چه زاویه ای برای برش استخوان چانه باشد. آنها همچنین باید پرسنل و تجهیزات مورد نیاز برای این روش را در نظر بگیرند.

روش های بزرگ کردن چانه نیاز به بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی دارند. اگرچه ممکن است افراد پس از جراحی بتوانند به خانه بروند، اما باید از قبل ترتیبات اینکه شخصی آن ها را به خانه ببرند را انجام دهند.

جنیوپلاستی چیست؟

جنیوپلاستی که به عنوان بزرگ کردن چانه نیز شناخته می شود، یک جراحی زیبایی است که چانه را تغییر موقعیت یا شکل می دهد. جراحان دهان و فک و صورت یا جراحان پلاستیک با آموزش خاص، جراحی های بزرگ کردن چانه را برای کمک به بهبود ظاهر چانه از طریق پروتز چانه یا جنیوپلاستی استخوانی انجام می دهند.

انواع جنیوپلاستی

دو نوع اصلی جنیوپلاستی، پروتز چانه و جنیوپلاستی استخوانی وجود دارد. هر دو شکل چانه را تغییر می دهند، اما روش ها و نتایج متفاوت است.

پروتز چانه

ایمپلنت‌های چانه که از مواد زیست سازگار، اغلب سیلیکونی ساخته شده‌اند، در اطراف استخوان چانه بیمار قرار می‌گیرند و از نظر اندازه و کانتور متفاوت هستند. ایمپلنت چانه چانه های عقب رفته را اصلاح می کند و تنها به یک هفته استراحت نیاز دارد. اغلب پرکننده های پوستی یک جایگزین غیر دائمی برای آن هستند.

جنیوپلاستی استخوانی

جنیوپلاستی استخوانی با حرکت فیزیکی استخوان، چه به سمت جلو، چه به سمت عقب و یا به طرفین، شکل چانه را تغییر می دهد. استخوان مجدداً در جای خود قرار می گیرد و با پیچ های جراحی دوباره به فک وصل می شود. میانگین دوره نقاهت برای جنیوپلاستی استخوانی یک تا دو هفته است.

نتایج جنیوپلاستی

90 درصد از بیماران جنیوپلاستی، می‌گویند که جنیوپلاستی ارزش هزینه کردن را دارد. بزرگ کردن چانه ممکن است به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند زیرا هماهنگی صورت شما متعادل می شود.

نتایج فوری هستند و نتایج نهایی بسته به نوع جنیوپلاستی بین 3 تا 12 ماه ظاهر می شود. نتایج جنیوپلاستی استخوانی دائمی است. حتی با بالا رفتن سن، می‌توانید تا آخر عمر از چانه‌ای پرتر یا کوچک‌تر یا حتی بیشتر لذت ببرید. ضربه به صورت ممکن است منجر به جابجایی در ایمپلنت چانه شود که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402

هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402 به محل، تخصص جراح شما، قیمت بیهوشی عمومی، پیچیدگی عمل و اینکه آیا شما سایر روش های زیبایی را اضافه می کنید یا خیر بستگی دارد.

موارد تاثیر گذار بر هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402

هزینه عمل جنیوپلاستی بسته به موارد زیر متفاوت است:

  • دستمزد جراح
  • محل کلینیک یا بیمارستانی که عمل را انجام می دهد
  • مواد ایمپلنت یا فیلرها

اگر سوالات بیشتری در مورد جنیوپلاستی استخوانی دارید، توصیه می کنیم برای مشاوره با مطب دکتر ارژنگ قهرمانی با شماره 02167395757 تماس بگیرید.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *