دکتر ارژنگ قهرمانی » عمل زیبایی سینه » ماستوپکسی، معجزه‌ای برای از بین بردن پوست اضافه سینه
۵ دقیقه
ماستوپکسی، معجزه‌ای برای از بین بردن پوست اضافه سینه

ماستوپکسی، معجزه‌ای برای از بین بردن پوست اضافه سینه

آنچه می خوانید...

ماستوپکسی چیست؟

ماستوپکسی که لیفت سینه نیز نامیده می شود، عملی است که در آن جراح نوک پستان شما را بالاتر از دیواره قفسه سینه قرار می دهد. با انجام ماستوپکسی هر گونه پوست اضافی از بین می رود و همچنین بافت اطراف سینه شما را سفت می کند.

اگر می‌خواهید عمل جراحی لیفت سینه را انجام دهید، یکی از راه‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند این است که یک مداد زیر سینه خود قرار دهید و ببینید که آیا در آنجا باقی می‌ماند یا خیر. اگر اینطور باشد، لیفت سینه ممکن است یک گزینه باشد.

ماستوپکسی چیست
ماستوپکسی یا لیفت سینه

اگر ظاهر یا احساس افتادگی سینه‌ها، صاف و یا بزرگ‌تر شدن ناحیه آرئول آزارتان می‌دهد، ماستوپکسی گزینه مناسبی برای شما می‌باشد. مواردی که ذکر شد ممکن است به دلایل زیر زیر رخ دهد:

  • بارداری
  • شیر دادن
  • تغییر وزن
  • سن
  • جاذبه زمین
  • ژنتیک

زنان معمولاً این روش را به صورت سرپایی انجام می دهند، به این معنی که هیچ نیازی به بستری شدن نیست. حدود 3 ساعت طول می کشد و معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود. برخی از زنان نیز همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه، این جراحی را نیز انجام می دهند. جراح شما باید گزینه های انتخابی شما را شرح دهد و روش را با جزئیات توضیح دهد.

بیشتر بخوانید: ویزرلیپو

چگونه برای ماستوپکسی آماده شویم

اولین قدم قرار ملاقات مشاوره با جراح پلاستیک است. در طی این جلسه به جراح خود بگویید اهدافتان از انجام این جراحی چیست. اگر شما هم پروتز سینه می‌کنید، عکس‌هایی بیاورید که اندازه و شکل سینه‌هایی را که می‌خواهید نشان دهد.

جراح با توجه به سلامت شما، تمامی شرایطتان را در نظر می گیرد و گزینه های درمانی مورد نیاز شما را شرح می دهد. جراح همچنین باید این روش را با جزئیات توضیح دهد و خطرات و نحوه بهبودی را بررسی کند و به شما توضیح دهد.

عوارض بعد از لیفت سینه نسبتا نادر است. سه مورد اصلی عبارتند از خونریزی، عفونت و جای زخم. جراح دستورالعمل هایی را به شما خواهد داد تا شما را برای جراحی آماده کند و همینطور خطر عوارض کاهش دهد. این دستورالعمل‌ها شامل مواردی مانند سیگار نکشیدن، اطمینان از قطع داروهایی که احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند و در صورت لزوم مصرف آنتی‌بیوتیک خواهد بود.

همچنین باید برای دوره نقاهت برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، شما باید حداقل 4 تا 6 هفته پس از لیفت سینه از بلند کردن اجسام خودداری کنید. اگر فرزندان خردسال دارید، ممکن است نیاز به کمک داشته باشید.

چه اتفاقی در طی انجام روش ماستوپکسی می افتد؟

لیفت سینه خود را در یک بیمارستان، یک مرکز جراحی سرپایی یا اتاق عمل شخصی پزشک انجام خواهید داد. قبل از عمل با متخصص بیهوشی، جراح و کادر پرستاری ملاقات خواهید کرد.

قبل از شروع جراحی، جراح موقعیت مناسبی را که نوک پستان شما باید در آن قرار بگیرد را مشخص می کند. پس از آن، شما را به اتاق عمل می برند که در آنجا بیهوشی عمومی یا آرامبخش دریافت خواهید کرد.

جراح پوست اضافی را برمی دارد و بافت سینه شما را در محل مناسب بالا می برد. اگر در حال کاشت ایمپلنت هستید، جراح آنها را وارد می کند و سپس سینه های شما را می بندد و پانسمان می کند.

در طول ریکاوری ماستوپکسی چه انتظاری داشته باشیم؟

جراح شما در روز اول یا دوم پس از لیفت سینه، بانداژها و هر گونه تخلیه را در طول ویزیت بعدی شما برمی دارد. پزشک همچنین رنگ نوک پستان و خون رسانی را بررسی می کند.

پس از عمل، انتظار داشته باشید که برای چند روز احساس ناراحتی کنید. پزشک شما معمولاً توصیه می‌کند که یک سوتین بپوشید یا یک پانسمان مخصوص در جای خود داشته باشید تا حمایتی را که در طول دوران نقاهت به آن نیاز دارید ارائه دهید.

اگر ایمپلنت سینه انجام داده اید، مراقب باشید که از ضربه به سینه خود که می تواند باعث پارگی ایمپلنت شود، جلوگیری کنید. در عرض 2 تا 3 هفته، جراح شما تمام بخیه های شما را خواهد برد.

امکان اینکه تفاوت های جزئی در تقارن بین دو سینه وجود داشته باشد، است. در این صورت، جراح پلاستیک شما یک روش لمس کوچک برای کمک به تغییر موقعیت نوک سینه در صورت لزوم انجام می دهد.

در طول دوران نقاهت، بسیار مهم است که فعالیت خود را طبق دستور جراح محدود کنید و هر گونه عوارض جانبی یا مشکلی را که دارید بلافاصله گزارش دهید. هر جراحی خطراتی از جمله عفونت دارد. با جراحی کوچک کردن سینه، از دست دادن دائمی حس در نوک پستان یا پوست سینه بسیار نادر است.

خطرات و عوارض ماستوپکسی

بعد از لیفت سینه ممکن است موارد زیر را داشته باشید:

به طور معمول، اینها به مرور زمان محو می شوند.

معمولاً در عرض چند هفته عود می کند، اما گاهی اوقات می تواند دائمی باشد.

گاهی اوقات، این به این دلیل است که سینه ها با سرعت متفاوتی بهبود می یابند.

این مورد نادر است، اما اگر این روش باعث از دست دادن خون در ناحیه شود، ممکن است اتفاق بیفتد.

نتایج

شما نتایج را بلافاصله پس از جراحی خود مشاهده خواهید کرد، اما ممکن است چند ماه طول بکشد تا سینه های شما به نتیجه نهایی خود برسد.

نتایج لیفت سینه ممکن است دائمی نباشد و نیاز داشته باشید که لیفت سینه دیگری انجام دهید. با گذشت زمان، برخی از زنان برای بهبود ظاهر کلی سینه‌ها، لیفت سینه را به عنوان یک روش «تاچ‌آپ» انجام می‌دهند. اما ممکن است نیازی به یک روش کامل نداشته باشند.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *