دکتر ارژنگ قهرمانی » جوانسازی و جراحی زیبایی صورت » آنچه در مورد لیپوساکشن صورت باید بدانید
۴ دقیقه
آنچه در مورد لیپوساکشن صورت باید بدانید

آنچه در مورد لیپوساکشن صورت باید بدانید

آنچه می خوانید...

لیپوساکشن روشی است که از مکش برای حذف چربی از بدن استفاده می کند. در سال 2015، با انجام نزدیک به 400000 عمل، محبوب ترین عمل زیبایی برای مردان و زنان بود. برخی از رایج ترین نواحی تحت درمان شامل شکم، باسن و ران ها هستند. با این حال، لیپوساکشن را می توان بر روی صورت نیز انجام داد. با ما همراه باشید تا در مورد لیپوساکشن صورت، نحوه عمل، هزینه آن و موارد دیگر بیشتر بدانید.

لیپوساکشن صورت چیست؟

لیپوساکشن صورت به طور دائم سلول های چربی را از صورت شما پاک می کند. همچنین می تواند ناحیه را شکل دهد یا کانتور کند. با بهبودی، پوست شما در اطراف این ناحیه جدید شکل می گیرد. این می تواند صورت را باریک کند و منجر به نمایه یا خط فک مشخص تر شود.

لیپوساکشن صورت به روشی مشابه لیپوساکشن در سایر قسمت های بدن انجام می شود. این جراحی گاهی اوقات همراه با سایر روش های زیبایی مانند لیفت صورت انجام می شود.

انجام لیپوساکشن روی صورت با روش هایی مانند بوکال فت متفاوت است. در حالی که هر دو شامل برداشتن چربی از صورت هستند، بوکال فت برداشتن یک بافت چربی خاص در گونه به نام پد چربی بوکال است.

لیپوساکشن صورت چگونه انجام می‌شود؟

لیپوساکشن صورت یک روش سرپایی است. این بدان معنی است که شما می توانید پس از اتمام آن به خانه بروید. معمولاً 30 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد.

پزشک شما از یک خودکار برای علامت گذاری ناحیه صورت شما که تحت درمان است استفاده می کند. سپس بیهوشی موضعی یا عمومی به شما داده خواهد شد. اگر بیهوشی عمومی دریافت کنید، در طول عمل خواب خواهید بود.

لیپوساکشن صورت
لیپوساکشن صورت

پزشک شما برش های کوچکی ایجاد می کند. سپس از یکی از چندین تکنیک مختلف برای کمک به برداشتن بافت چربی آسان تر استفاده می کنند.

دوره بهبودی لیپوساکشن صورت

پس از انجام عمل، احتمالاً درد و تورم را در داخل و اطراف صورت خود تجربه خواهید کرد. این به مرور زمان کاهش می یابد و با داروهای بدون نسخه قابل کنترل است.

همچنین از شما خواسته می شود که در طول بهبودی خود کلاه فشرده بپوشید. روی سر شما قرار می گیرد و فک و گردن شما را می پوشاند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که زمان بهبودی کامل 3 تا 4 هفته طول بکشد. پس از آن، گونه های شما باید ظاهری نازک تر و لاغرتر داشته باشند.

کاندیدای مناسب کیست؟

شخصی که دارای موارد زیر باشد، کاندیدای مناسبی برای انجام لیپوساکشن است:

 • داشتن وزنی متوسط یا کمی بالاتر از حد متوسط
 • داشتن سلامت کلی خوب، بدون شرایط زمینه ای مانند بیماری قلبی یا دیابت
 • داشتن پوستی الاستیک و صاف
 • غیر سیگاری بودن
 • افراد با پوست نازک کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن نیستند.

هنگامی که چربی برداشته می شود، پوستی که الاستیک نیست ممکن است شل به نظر برسد. علاوه بر این، لیپوساکشن می تواند گودی پوست را افزایش دهد. اگر گودی گونه دارید، این نکته ای است که باید در نظر بگیرید.

عوارض جانبی و سایر اقدامات احتیاطی

با بهبودی پس از لیپوساکشن، تورم و ناراحتی طبیعی است. این موارد باید با بهبودی از بین بروند.

مانند هر روش دیگری، برخی از عوارض بالقوه برای لیپوساکشن صورت وجود دارد. اگر چندین عمل زیبایی را به طور همزمان انجام دهید، خطر عوارض می تواند افزایش یابد. خطرات عبارت‌اند از:

 • خونریزی قابل توجه در طول عمل
 • داشتن واکنش بد به بیهوشی
 • پوستی که شل یا ناهموار به نظر می رسد
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب عصبی، که باعث بی حسی می‌شود
 • عفونت در داخل یا اطراف برش ها
 • تجمع مایع در زیر پوست (سروما)
 • آمبولی چربی

جستجوی یک جراح واجد شرایط برای دستیابی به بهترین نتایج و کمک به جلوگیری از عوارض بسیار مهم است. لیپوساکشن فقط باید توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود.

سلول های چربی به طور دائمی از بدن در طول عمل لیپوساکشن حذف می شوند. اگر بعد از عمل وزن اضافه کنید، به طور متناسب در بدن شما ظاهر می شود. با افزایش وزن قابل توجه، سلول های چربی جدید می توانند در مناطق تحت درمان و درمان نشده ایجاد شوند.

هزینه لیپوساکشن صورت است؟

بسته به عواملی مانند مکان، پزشک خاص و نوع تکنیک مورد استفاده، هزینه ممکن است بیشتر یا کمتر از این باشد.

از آنجایی که لیپوساکشن یک عمل زیبایی است، تحت پوشش بیمه نیست. به همین دلیل، برخی از پزشکان ممکن است یک برنامه مالی برای کمک به هزینه ارائه دهند. در حین مشاوره حتما در این مورد سوال کنید.

کلام آخر

در لیپوساکشن صورت از یک دستگاه مکنده برای حذف سلول های چربی از گونه های شما استفاده می شود. نتیجه لیپوساکشن صورت، صورت لاغرتر به نظر می رسد.

لیپوساکشن صورت یک روش کوتاه مدت سرپایی است و می توان از تکنیک های مختلفی برای کمک به برداشتن چربی استفاده کرد. بهبودی معمولاً چند هفته طول می کشد.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *