دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » انجام لیپوساکشن ران و ساق پا
۵ دقیقه
انجام لیپوساکشن ران و ساق پا

انجام لیپوساکشن ران و ساق پا

آنچه می خوانید...

لیپوساکشن ران نوعی جراحی پلاستیک برای حذف دائمی انباشته شدن چربی از ران به منظور حجیم شدن شکل است. این جراحی می تواند چربی اضافی روی قسمت داخلی ران یا زانو را حذف کند. چربی اضافی با کانول هایی که در زیر پوست قرار می گیرند، ساکشن می شوند. لیپوساکشن ران یک نتیجه ماندگار با اسکارهای تقریبا نامرئی ارائه می دهد.

مراحل لیپوساکشن ران چیست؟

قبل از عملقبل از عمل، یک ویزیت پزشکی برای ملاقات با جراح و تعیین نتایج مورد انتظار با هم ضروری است. یک معاینه قبل از عمل نیز برای تعیین صلاحیت بیمار برای جراحی و جلوگیری از هرگونه خطر عوارض برنامه ریزی می شود.
روش لیپوساکشن رانلیپوساکشن داخلی بیرونی ران سلول های چربی را با استفاده از کانول های ظریف متصل به یک دستگاه مکش ملایم حذف می کند. کانول ها از طریق برش های بسیار ظریف (3 تا 4 میلی متر) وارد می شوند. اسکارهای حاصل از لیپوساکشن بسیار محتاطانه هستند و معمولاً در چین‌های طبیعی پوست پنهان می‌شوند.
چندین ناحیه از ران ها را می توان با لیپوساکشن درمان کرد. چندین روش لیپوساکشن امکان پذیر است:
لیپوساکشن داخلی ران: لیپوساکشن قسمت داخلی ران شامل مکیدن چربی از قسمت داخلی ران است. این عمل جراحی پلاستیک را می توان با لیفت داخلی ران در مواردی که افتادگی پوست قابل توجه است ترکیب کرد.
لیپوساکشن بیرونی ران: قسمت بیرونی ران یکی از مناطقی است که اغلب مورد هدف لیپوساکشن قرار می گیرد. لیپوساکشن ران ها، می تواند شکل ران را تغییر دهد.
لیپوساکشن داخلی زانو: زانوهای داخلی همزمان با لیپوساکشن داخلی ران به خوبی درمان می شوند. این روش با تغییر شکل زانوها به اصلاح پاها کمک می کند.
مراقبت های بعد از عملعواقب بعد از عمل لیپوساکشن ران ساده و بسیار راحت می باشد. به بیمار توصیه می شود برای بهینه سازی نتایج، از گن های طبی استفاده کند. مدت زمان پوشیدن آن به میزان چربی برداشته شده و کیفیت پوست بیمار بستگی دارد.

لیپوساکشن ران و ساق پا

لیپوساکشن ساق پا و ران یک روش سریع و موثر برای اصلاح بدن است. لیپوساکشن به شما این امکان را می دهد که در عرض چند ساعت چربی را از مناطق مشکل دار برطرف کنید. حتی تمرینات قدرتی منظم و تغذیه مناسب نمی تواند نتیجه را تضمین کند. متخصصان مجرب به شما کمک می کنند تا با کمک لیپوساکشن ساق پا و باسن از شر سانتی متر های اضافی خلاص شوید.

اندیکاسیون های جراحی:

افزایش وزن بدن

وجود بافت چربی اضافی موضعی

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

ماهیت جراحی لیپوساکشن ران و ساق پا

اصلاح بافت چربی اضافی در ران و ساق پا نوعی جراحی پلاستیک است. به لطف روش لیپوساکشن، متخصص به راحتی می تواند ران ها و پاهای مورد نظر بیمار را شکل دهد.

در نواحی نامحسوس بدن، جراح برش یا سوراخ ایجاد می کند. با کمک یک ابزار خاص یا یک کانول، یک محلول خاص تزریق می شود. این محلول بافت چربی را تجزیه کرده و به امولسیون تبدیل می کند. پس از آن با خیال راحت و به راحتی از بدن خارج می شود.

ماهیت جراحی لیپوساکشن ران و ساق پا

همه روش های لیپوساکشن در تکنیک اجرا و استفاده از تجهیزات مختلف با هم متفاوت هستند.

لیپوساکشن یا لیپولیز با لیزر – برداشتن و انحلال بافت چربی با استفاده از لیزر انجام می شود.

سونوگرافی یا اولتراسوند یک روش نسبتا جدید برای از بین بردن چربی است. اولتراسوند، همانطور که بود، سلول های چربی را از داخل تخریب می کند. این روش به شما این امکان را می‌دهد که چربی‌ها را از نواحی صعب العبور پاک کنید.

لیپوساکشن با خلاء یک روش کلاسیک و آزمایش شده برای حذف مکانیکی چربی است.

دوره ریکاوری و بهبودی

دوره بهبودی بافت پس از لیپوساکشن برای هر بیمار فردی است و به روش و پیچیدگی عمل بستگی دارد. متوسط دوره ریکاوری پس از لیپوساکشن ران 4-6 هفته طول می کشد. در این مدت، پوشیدن گن طبی ضروری است. پس از لیپوساکشن، ممکن است پوشیدن گن طبی به 6-8 هفته افزایش یابد.

در هر دو مورد، بیمار باید چند روز اول را در کلینیک بگذراند. متخصص از نزدیک پویایی وضعیت بدن و کیفیت درمان را کنترل می کند.

برای درک تمام مزایای لیپوساکشن ساق پا و ران کافی است به عکس های بیماران قبل و بعد از عمل نگاه کنید. قابل توجه ترین تفاوت در حجم 2-4 ماه پس از عمل خواهد بود. در این زمان، ادم فروکش می کند و رنگ پوست ظاهری سالم و زیبا پیدا می کند.

موارد منع انجام لیپوساکشن ساق پا و ران چیست؟

  • درجه بالای چاقی
  • اختلالات غدد درون ریز
  • بیماری های خون
  • اختلال لخته شدن خون
  • بارداری
  • شیردهی
  • دیابت
  • بیماری های قلب و کلیه
  • زخم معده

سلامتی شما برای ما بسیار مهم است! بنابراین، برای طولانی‌تر شدن نتیجه و به حداقل رساندن خطرات عوارض، از شما می ‌خواهیم توصیه‌ های پزشک را رعایت کنید. با تمرینات و رژیم های بی پایان خود را خسته نکنید. لیپوساکشن ساق پا و ران برای دستیابی به زیبایی در دسترس همه است!

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *