۶ دقیقه
عوارض ویزر لیپو

عوارض ویزرلیپو

آنچه می خوانید...

هر سال روش های جراحی تغییر می کند زیرا تکنیک های جدید و مبتکرانه به طور مداوم آزمایش می شوند تا عوارض بعد از جراحی را به حداقل برسانند. ویزر لیپو روشی دیگر از لیپوساکشن است که هدف آن تغییر کانتور و ظاهر از طریق استخراج چربی است که به سادگی از بین نمی رود. کلمه ویزر لیپو فرآیندی است که از تقویت لرزش انرژی صدا در رزونانس برای ذوب چربی استفاده می کند. این دستگاهی فناورانه است که در آن فناوری اولتراسوند و ارتعاش برای حل کردن سلول های چربی از طریق امواج فرکانس اولتراسونیک از بدن عبور می کند. این امواج اولتراسونیک سلول های چربی را حل می کند و آنها را مایع می کند و سپس با استفاده از یک لوله مکش خارج می شود. در ادامه به عوارض ویزرلیپو میپردازیم.

در مقایسه با لیپوساکشن سنتی، این یک روش عمل زیبایی کم تهاجمی است. ما در این مقاله قصد داریم با در نظر گرفتن این که نوین ترین روش لیپوساکشن است ولی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد، عوارض ویزرلیپو را مورد بررسی قرار دهیم.

خطرات ویزر لیپو

خوب است بدانید که یک روش جراحی زیبایی وجود دارد که گزینه بهتر و کم تهاجمی تر نسبت به روش های سنتی لیپوساکشن است، اما همانطور که همه می دانیم در هر عمل جراحی خطراتی وجود دارد و ویزر لیپو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با این حال، بیمارانی که ویزر لیپو را انجام می‌دهند، برخی از مشکلات پزشکی را تجربه می کنند:

در طول فرآیند ممکن است پوست و بافت مستعد سوختن از گرمای ساطع شده از سونوگرافی باشد و این در صورتی اتفاق می‌افتد که جراح تجربه کافی نداشته باشد.

همچنین این احتمال وجود دارد که سفت شدن پوست در مناطقی که چربی از طریق ویزر لیپو برداشته شده است سخت باشد و پوست شما کمی برآمده شود اگر این اتفاق رخ دهد، بیمار می‌تواند تحت عمل جراحی دیگری برای برداشتن پوست اضافی قرار گیرد.

بیماران پس از عمل ویزر لیپو دچار تغییر رنگ پوست یا حتی تغییر رنگدانه پوست خود ممکن است شوند.

خطر ابتلا به عفونت در بدن از محل برش بیشتر می‌شود و عامل آن محل انجام جراحی و تازه کار بودن جراح می‌باشد.

سایر عوارض جانبی مشابه تجربه با روش سنتی لیپوساکشن می‌تواند باشد مانند:

آمبولی چربیزمانی که سلول های چربی وارد جریان خون می شوند و باعث آسیب به سایر قسمت های بدن یا انسداد رگ خونی می شوند که البته در روش جدید لیپوساکشن با دستگاه ویزر این مورد به حداقل خود رسیده است.
بی حسیاین به دلیل بی حسی مورد استفاده در حین عمل است، بی حسی دیرتر از بین می رود، اما بیمار نیز از چنین بی حسی ممکن است ناراحتی داشته باشد.
درد و کبودی به خصوص به دلیل امواج اولتراسوند و حرکت امواجی که برای حل کردن سلول های چربی در بدن استفاده می شود که در ویزر لیپو این مورد نیز به حداقل رسیده است زیرا ویزر لیپو کم تهاجمی ترین روش لیپوساکشن است.

اکنون که از عوارض جانبی ویزر لیپو مطلع شده‌اید، اجازه دهید بیشتر در مورد این روش و سایر مواردی که باید بدانید توضیح دهیم.

مزایا انجام ویزر لیپو

این روش برخلاف لیپوساکشن سنتی از ابزار کوچکتری استفاده می کند و خطر آسیب دیدن بافت ها، اندام ها و حتی پوست بالایی را کاهش می دهد. ویزر لیپو نیز تورم را سریعتر از لیپوساکشن سنتی کاهش می دهد.

انجام لیپوساکشن با دستگاه ویزر یک روش کم تهاجمی با زمان بهبودی سریعتر نسبت به لیپوساکشن سنتی است که بیماران پس از عمل به فعالیت روزانه خود باز می گردند.

ویزر لیپو را می توان در حالی که بیمار بیدار است و در مطب پزشک است انجام داد و پس از آن می توانید به خانه بروید. این به این دلیل است که بیهوشی فقط در ناحیه ای که چربی استخراج می شود استفاده می شود.

حتی با وجود عوارض جانبی، روش ویزر لیپو زمانی که به درستی انجام شود، برخلاف لیپوساکشن سنتی به ندرت دارای عوارضی خواهد بود.

تغییر در کانتورینگ و ظاهر بدن در هفته اول قابل توجه است و در دراز مدت نتایج دائمی دارد.

کانتورینگ و استخراج چربی با جمع شدن پوست صاف تر، بی عیب و نقص تر و ساده تر است و سریعتر سفت می شود.

بیشتر بخوانید: مزایا ویزر لیپو

چه کسی مناسب انجام روش ویزر لیپو است؟

توجه: ویزر لیپو یا لیپوساکشن بدن یک روش برای کاهش وزن نیست، بلکه یک عمل جراحی صرفاً زیبایی برای ایجاد کانتور و شکل دادن به بدن است. برای هر کاندیدایی که می خواهد این روش را انجام دهد، باید سالم باشد، سیگاری نباشد، نوشیدن الکل را تا مدتی کنار بگذارد و وزن بدن مناسب را برای یک دوره شش ماهه حفظ کند.

روش ویزر لیپو

هنگامی که یک فرد به عنوان کاندیدای ایده آل اعلام می شود، آنها مورد بررسی بیشتر برای این روش قرار می گیرند. پزشک ناحیه ای را که چربی از آن برداشته می شود، معاینه می کند.

در روز عمل، جراح از یک ماژیک برای مشخص کردن ناحیه مورد نظر برای برداشتن چربی استفاده می کند.

بی‌حسی موضعی بعد از 15 دقیقه در ناحیه مورد نظر قرار می‌گیرد.

جراح سپس یک برش کوچک ایجاد می‌کند و سپس با قرار دادن یک ابزار کوچک قلم‌مانند، چربی‌هایی را که در اثر حرارت ذوب می‌شود تا زمانی که کانتور کامل به دست می‌آید بکشد.

نحوه کار دستگاه ویزر

پس از اتمام عمل، نواحی به مدت حداکثر 3 روز با یک لباس پس از جراحی بسته می شوند. پس از آن آنتی بیوتیک و بررسی مجدد به مطب پزشک برای ارزیابی انجام می شود. برش ها معمولاً خود به خود بهبود می یابند.

بانداژها و لباس‌های بعد از عمل پس از کاهش تورم برداشته می‌شوند، اما به بیماران توصیه می‌شود که داروهای خود را مصرف کرده و در صورت احساس درد یا عارضه پس از عمل به پزشک مراجعه کنند.

بیماران می توانند بدون نیاز به بستری به زندگی عادی خود ادامه دهند به همین دلیل ویزر لیپو در مقایسه با لیپوساکشن سنتی بهترین گزینه است.

اگر هنوز در مورد این روش شک دارید، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد آن مشاوره حرفه ای دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا برای صحبت با پزشک معتبر و واجد شرایط و همینطور با تجربه که به شما در این فرآیند کمک کند، با شماره 09153107122 تماس بگیرید.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *