لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » عمل زیبایی سینه » عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن
۷ دقیقه
عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن

آنچه می خوانید...

اگر قصد کوچک کردن سینه‌هایتان را دارید، اما انجام عمل جراحی تهاجمی را نمیپسندید؛ لیپوساکشن ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. مزایای انجام عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن در مقایسه با ماستوپکسی بسیار زیاد است.

در ادامه دلایلی که باعث شده مراجعه کنندگان رضایت بیشتری از عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن داشته باشند را برایتان آورده‌ایم:

سینه کامل دست نخورده باقی می ماند، بدون هیچ جای زخم زشتی
تنها دو برش کوچک و تقریبا نامرئی در کناره های هر سینه وجود دارد
شیردهی مختل نمی شود – مجرا دست نخورده می ماند
لیفت طبیعی سینه را با انقباض طبیعی پوست پس از لیپوساکشن تجربه می‌کنید
شکل طبیعی و احساس سینه حفظ می‌شود
جراحی کم تهاجمی
با بی حس کننده موضعی قابل انجام است
هزینه کمتری نسبت به جراحی ماستوپکسی دارد
در صورت لزوم می توان بعداً لیفت سینه را انجام داد

نیازی نیست که ما به شما بگوییم چرا کوچک کردن سینه ایده بهتری است، اما ممکن است به اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چرا لیپوساکشن روشی برای انجام آن در بیماران خاص است، نیاز داشته باشید. این در نظر گرفتن ممکن است شامل هزینه های کوچک کردن سینه با لیپوساکشن باشد.

کوچک کردن سینه با جراحی (ماستوپکسی) شامل چه مواردی است

کوچک کردن سینه با جراحی یا ماستوپکسی باعث آسیب قابل توجهی به بافت سینه می شود که شامل برداشتن و تغییر موقعیت نوک سینه می شود. نوک پستان به طور فیزیکی از مجرا جدا شده است، که به معنی عدم شیردهی بعد از آن و ایجاد جای زخم قابل توجه است.

اگرچه ممکن است شیردهی برای بسیاری از شما نگران کننده نباشد، اما اگر قصد شیردهی دارید، باید منتظر بمانید تا روزهای شیردهی شما تمام شود و بعد جراحی انجام شود، ولی در مورد عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن اینطور نیست.

لیپوساکشن آسیبی به مجاری وارد نمی‌کند. هیچ آسییبی در بافت به وجود نمی‌آورد زیرا در عمل کوچک کردن سینه فقط پیوند چربی شکسته می‌شود. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد مجاری و شیردهی تحت تأثیر عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن قرار نمی گیرد.

کوچک کردن سینه با جراحی
کوچک کردن سینه با جراحی

یک مطالعه در سال 2004 نشان داد که “عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش عالی برای کوچک کردن سینه است”. نویسندگان این مطالعه، که در بیش از 350 نمونه کوچک کردن سینه شرکت داشتند، به این نتیجه رسیدند که:

عوارض این روش نادر است

ریکاوری بیمار سریع و آسان است

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن جایگزین مفیدی برای جراحی سنتی کوچک کردن سینه در بسیاری از بیماران است.

افراد مناسب برای انجام عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن

همه سینه ها چرب نیستند. برخی از سینه ها حاوی مقادیر بیشتری از بافت فیبری هستند. لیپوساکشن نمی تواند بافت فیبری یا غده ای را از بین ببرد.

تشخیص اینکه آیا سینه شما حاوی چربی یا بافت فیبری بیشتری است، دشوار است، بنابراین معاینه توسط متخصص لیپوساکشن، بهترین راه برای کشف این موضوع است. با این حال، می توانید خودتان آن را احساس کنید – چربی نرم است، در حالی که بافت فیبری سفت تر است و شکلی در آن ایجاد می شود.

هرچه وزنمون بیشتر باشد، معمولاً چربی بیشتری در سینه ها رسوب می کند. اندازه سینه ها با نوسان وزن تمایل به افزایش و کاهش دارد، اما می تواند پس از بارداری و با نوسانات هورمونی نیز تغییر کند. شیردهی ممکن است شکل و ترکیب سینه ها را تغییر دهد.

تصور کنید زنان لاغر با سینه های بزرگ، بافت سینه فیبری بیشتری دارند. آنها احتمالاً کاندید مناسبی برای عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن نخواهند بود. جوانتر و لاغرتر بودن به میزان بافت فیبری که احتمالاً دارید مربوط می شود.

اگر سینه های بزرگ و نرمی دارید و مشکل اصلی شما اضافه وزن و سایز سینه است، احتمالاً کاندیدای عالی برای عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن هستید. اگر به جای وزن یا اندازه سینه‌ها نگران افتادگی سینه‌هایتان هستید، کاهش سینه با لیپوساکشن احتمالا برای شما مناسب نیست.

زنان بالای 40 سال معمولاً سینه‌های چرب دارند و اغلب بعد از عمل لیپوساکشن، سینه‌های خود را به طرز شگفت‌آور و قابل توجهی لیفت می‌کنند، علی‌رغم این که پوست‌های مسن‌تر خاصیت ارتجاعی کمتری دارند و همچنین جمع نمی‌شوند.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *