دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن
۶ دقیقه
رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

آنچه می خوانید...

انجام لیپوساکشن می تواند به از بین بردن چربی های سرسخت در نواحی مختلف بدن شما کمک کند. این روش علاوه بر اینکه ظاهری زیبا به شما می بخشد، به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس بالایی نیز داشته باشید. اگر قصد انجام لیپوساکشن را دارید و یا به دنبال نکات مراقبت پس از جراحی هستید، دانستن یک رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن می تواند به بهبودی سریع بعد از لیپوساکشن کمک کند و به حفظ نتایج قابل توجه این روش کمک کند.

5 تا از بهترین غذا ها برای رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

بعد از جراحی شما دستورالعمل های مراقبت پس از عمل را از جراح خود دریافت خواهید کرد. این دستورالعمل ها همچنین شامل رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن خواهد بود. در حالی که همیشه باید این دستورالعمل ها را به طور کامل دنبال کنید، دانستن اینکه چه رژیم غذایی باید داشته باشید در بهبودی سریع شما کمک می‌کند.

5 تا از بهترین غذا ها برای رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

با مصرف برخی از این غذاها به عنوان بخشی از رژیم غذایی طولانی مدت خود، می توانید از افزایش وزن احتمالی جلوگیری کنید و به شما در حفظ نتایج لیپوساکشن در آینده کمک کنید.

1. ماهیدر طول دوره نقاهت لیپوساکشن، مهم است که پروتئین سالم را به صورت روزانه مصرف کنید. این به زخم های جراحی شما اجازه می دهد تا سریعتر بهبود یابند، در حالی که اثرات تورم را بر بدن شما کاهش می دهد.
ماهی با مواد مغذی سالمی که دارد، یکی از سالم ترین منابع پروتئین نیز می باشد. به نوبه خود، باید آن را در رژیم غذایی طولانی مدت خود پس از لیپوساکشن ادغام کنید.
2. لوبیا و حبوباتلوبیا و حبوبات اغلب به نفع گوشت هایی مانند ماهی و مرغ نادیده گرفته می شوند. اما لوبیا و حبوبات منبع بسیار خوبی از مواد مغذی متعدد مانند پروتئین و فیبر هستند.
با مصرف لوبیا و حبوبات در دوران نقاهت پس از عمل، می توانید از طریق فیبر غذایی از عملکردهای گوارشی خود مراقبت کنید. علاوه بر این، میزان پروتئین موجود در این غذاها نیز به بهبودی شما کمک می کند و به شما کمک می کند تا نتایج خود را پس از لیپوساکشن حفظ کنید.
3. سبزیجات سبز برگسبزیجات برگدار مانند کلم پیچ و اسفناج از بهترین مواد غذایی برای رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن هستند. این سبزیجات با مواد مغذی که دارند، می توانند با التهاب مبارزه کنند و سیستم ایمنی بدن شما را بهبود بخشند، به بهبودی شما نیز کمک می کنند.
با قرار دادن آنها به بخشی ثابت از رژیم غذایی خود، همچنین می توانید از مزایای دریافت کالری سالم بدون اضافه کردن وزن به بدن خود بهره مند شوید.
4. میوه های تازهانواع میوه ها سرشار از مواد مغذی هستند. هنگامی که میوه هایی مانند پرتقال و انواع توت ها را که سرشار از ویتامین C هستند مصرف می کنید، به بدن خود نیز کمک می کنید که برای بهبود سریعتر زخم ها به آن نیاز دارد.
میوه ها حاوی انواع ویتامین ها، مواد مغذی و فیبر هستند که همگی برای عملکرد روزانه و سلامت دستگاه گوارش ضروری هستند. برای مزایای طولانی مدت، می توانید میوه های تازه را بعد از لیپوساکشن به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید.
5. آجیلآجیل ها حاوی چربی های سالمی هستند که بدن شما را قادر می سازد تا مواد مغذی را از رژیم غذایی کلی شما جذب کند. هنگامی که در دوران نقاهت ورزش نمی کنید، این مزیت به تنهایی باعث می شود آجیل به بهترین مواد غذایی برای رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن تبدیل شوند.
با مصرف آجیل و دانه‌هایی مانند بادام و دانه چیا، مدت‌ها پس از لیپوساکشن، می‌توانید وزن سالمی داشته باشید و نتایج ایده‌آل خود را حفظ کنید.

سوالات متداول رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *