دکتر ارژنگ قهرمانی » دسته‌بندی نشده » نحوه کار دستگاه ویزر لیپو
۴ دقیقه
نحوه کار دستگاه ویزر لیپو

نحوه کار دستگاه ویزر لیپو

آنچه می خوانید...

ویزر لیپو مخفف Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance است به معنای تقویت ارتعاش انرژی صوتی در شدت بالا و استاندارد طلایی را در تکنیک های لیپوساکشن موجود امروزی توصیف می کند. ویزر لیپو از انرژی اولتراسوند برای تبدیل توده های چربی که نیمه جامد هستند به واحدهای تک سلولی ناسازگار مایع استفاده می کند.

دستگاه ویزر لیپو
دستگاه ویزر لیپو

این تبدیل چربی از حالت نیمه جامد به حالت مایع توسط فرآیندی به نام کاویتاسیون اتفاق می‌افتد که توضیح می‌دهد چگونه انرژی اولتراسوند می‌تواند حباب‌های هوای کوچکی را در مایع تزریق شده قبل از لیپوساکشن به نام محلول متورم ایجاد کند. این حباب‌های هوا خود را بین سلول‌های چربی فرو می‌کنند و به آرامی آنها را از یکدیگر جدا می‌کنند. پس از آزاد شدن در سلول های منفرد و به شکل مایع، می توان آنها را با استفاده از کانول های مکنده کشید. در مقایسه با لیپوساکشن سنتی برای جدا کردن توده های چربی نیمه جامد، چندین مزیت برای جدا کردن سلول های چربی وجود دارد:

اولشما می توانید چربی بیشتری را حذف کنید.
دومشما می توانید به طور یکنواخت چربی را از بدن خود حذف کنید.
سوماکنون می توان چربی را از محفظه سطحی چربی که قبلاً قابل حذف چربی با استفاده از تکنیک های سنتی نبود، خارج کرد.
چهارمحذف سلول‌های چربی با ویزر لیپو کم تهاجمی تر از سایر روش های لیپوساکشن است. اسکار که به دنبال جراحی‌های نادرست قبلی لیپوساکشن ایجاد می‌شوند، دیگر وجود نخواهند داشت.

در نهایت، چربی‌هایی که برداشته می‌شوند، ماندگار تر از لیپوساکشن سنتی است. چربی هایی که می‌توان به جاهای دیگر بدن تزریق کرد.

در مقابل، سلول‌های چربی که با فناوری VASER جمع‌آوری شده و به‌طور مناسب پردازش شده‌اند را می‌توان به جاهای دیگر بدن از جمله باسن تزریق کرد.

حذف یکنواخت و جامع چربی

ویزرلیپو این مزیت را دارد که می تواند چربی را به طور جامع و یکنواخت از بین ببرد. چرا اینطور است؟ این به این واقعیت مربوط می شود که ویزر لیپو لایه های چربی را قبل از برداشتن مایع می کند. سپس سلول‌های چربی با حرکت دستی به داخل کانول کشیده می‌شوند.

این روش برخلاف روش سنتی لیپوساکشن است که نیاز به سوراخ کردن سلول های چربی دارد. با روش‌های سنتی لیپوساکشن، به دلیل پیکربندی شکل گرد کانول‌های مکش، حذف چربی به تونل‌های چربی محدود می‌شود.

در اصل مانند تخلیه یک استخر است. با یک مکش می توانید آب استخر را خالی کنید. اول، لیپوساکشن VASER امکان حذف بیشتر از 40 درصد چربی را فراهم می کند. این به ما این امکان را می دهد که لیفت باسن برزیلی را در بیماران ورزشکار و لاغر انجام دهیم که از BBL محروم شده اند زیرا ممکن است چربی کافی نداشته باشند. در نهایت، حذف چربی یکنواخت است که از هرگونه توده یا عدم تقارن در کانتور جلوگیری می کند.

حذف انتخابی چربی های سطحی

ویزر لیپو مزیت حذف چربی را نه تنها از لایه عمقی بلکه از لایه سطحی نیز فراهم می کند. این برخلاف لیپوساکشن سنتی است که فقط به حذف چربی از لایه عمقی محدود می شود. این به این دلیل است که کانول های لیپوساکشن تنها می توانند به لایه چربی عمیق نفوذ کنند که در مقایسه با لایه سطحی، بزرگتر و خالی از بافت همبند است. در مقابل، لایه سطحی توسط کابل های زیرساختی عبور می کند که لایه پوست را به عضلات زیرین متصل نگه می دارد. این کابل های زیرساختی از بافت همبند ساخته شده اند و رباط های پوستی نگهدارنده نامیده می شوند. این رباط لایه سطحی چربی را تقسیم بندی می کند و اجازه حرکت آزاد کانول های لیپوساکشن را نمی دهد. مهم است که در نظر داشته باشید که لیپوساکشن مناسب نیاز به حذف چربی به طور یکنواخت در تمام طول دارد تا از بی نظمی کانتور جلوگیری شود. این توصیه در لایه سطحی بسیار مهم است زیرا به سطح نزدیک تر است.

تلاش برای حذف غیریکنواخت چربی در این لایه منجر به جدایی می شود. در عوض، پروب‌های VASER که باریک‌تر از کانول‌های مکنده هستند، می‌توانند به لایه سطحی نفوذ کرده و چربی را مایع کنند. سپس این لایه سطحی چربی را می توان به راحتی در لایه چربی عمیق چربی برای برداشتن جاروب کرد. با استفاده از دست فشار دادن و برداشتن انتخابی چربی سطحی انجام می شود. برداشتن انتخابی چربی سطحی چیزی است که اجازه می دهد تا شکم عضلانی را بسازید و برجسته های مورد نیاز لیپوساکشن با وضوح بالا را ایجاد کنید. به این ترتیب می‌توانیم به شکم عضلانی دست پیدا کنیم. در نهایت، ویزر ایپو یک تکنیک پیشرفته پیکر تراشی بدن را امکان پذیر می کند که به جراح شما اجازه می دهد تا چربی های ناخواسته اطراف عضلات شما را حذف کند تا ظاهری شاداب و ورزشی ایجاد کند.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *