لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » تفاوت ویزر و لیپوماتیک؛ کدام روش بهتر است؟
۶ دقیقه
تفاوت ویزو و لیپوماتیک

تفاوت ویزر و لیپوماتیک؛ کدام روش بهتر است؟

آنچه می خوانید...

تفاوت ویزر و لیپوماتیک چیست؟ کدام یک از این دو روش بهتر است؟ امروزه بسیاری از افراد علاقه‌مند به داشتن تناسب اندام و مشتاق یافتن روش‌های مؤثر برای ازبین‌بردن چربی بدن و فرم‌دادن به بدن خود هستند. اگر قصد امتحان روش‌های نیمه تهاجمی را دارید، داشتن اطلاعات کامل در مورد ایمنی آنها مهم است. این مقاله به دو نوع جراحی ویزر و لیپوماتیک می‌پردازد و تفاوت های بین آنها را بررسی می‌کند‌؛ بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

چرا دانستن تفاوت ویزر و لیپوماتیک اهمیت دارد؟

اهمیت تفاوت ویزر و لیپوماتیک

بسیاری از افراد می خواهند از شر چربی های اضافی در قسمت های مختلف بدن خود مانند شکم، بازوها و پاهای خود خلاص شوند تا سالم تر باشند. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد مانند لیپوماتیک یا ویزر لیپو. در این مقاله، این دو روش را با هم مقایسه می کنیم تا به شما کمک کنیم که بدانید کدام روش برایتان بهتر است.

ممکن است در ذهن خود فکر کنید که هر دو روش در رسیدن به اندام مورد نظرتان یکسان هستند و تفاوت ویزر و لیپوماتیک بسیار جزیی است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که اگرچه این دو روش هدف مشترکی دارند؛ اما دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. درک تفاوت بین این دو می‌تواند شانس شما را برای رسیدن به اندام دلخواه بدن، پرداخت بهای منصفانه و انتخاب بهترین تکنیکی که برایتان مؤثر است افزایش می‌دهد.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک چیست؟

تفاوت ویزر و لیپوماتیک چیست

داشتن چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلو می‌تواند بر تناسب‌اندام شما تأثیر منفی بگذارد. رایج‌ترین رویکرد برای کاهش این چربی از طریق ترکیبی از اصلاح رژیم غذایی، کاهش کالری و ورزش منظم است. بااین‌حال، این روش می‌تواند برای بسیاری از افراد زمان بر و چالش‌برانگیز باشد. علاوه بر این، برخی از چربی‌های سرسخت در برابر ورزش مقاوم هستند. در نتیجه برخی از افراد روش‌های جراحی زیبایی مانند ویزر و لیپوماتیک را انتخاب می‌کنند که راه‌حل‌های موثری محسوب می‌شوند. این دو روش با هم تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک در دستگاه

دستگاه‌های مورد استفاده در روش لیپوماتیک و ویزر یکسان نیستند. دستگاه لیپوماتیک دارای کمپرسور هوای مخصوصی است که باعث لرزش و ارتعاش می‌شود که به آب‌شدن چربی‌ها کمک می‌کند. از طرفی در روش  ویزر از دستگاه خاصی به نام اوتراسونیک  استفاده می‌شود که امواج صوتی را برای ذوب شدن چربی ها ارسال می‌کند.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک در انتقال چربی

روش لیپوماتیک چربی های دست نخورده و طبیعی را از بدن خارج می کند و امکان انتقال آنها به نواحی دیگر را فراهم می کند. به عنوان مثال، افراد می توانند چربی را از شکم یا پهلوهای خود انتخاب کنند تا به سینه، باسن یا صورتشان تزریق شود.

روش ویزر لیپو  با روش های دیگر متفاوت است؛ زیرا با استفاده از امواج، چربی ها را می سوزاند و به آنها آسیب می رساند و از انتقال آن ها به نواحی دیگر بدن جلوگیری می کند.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک در حرارت انتقالی

در روش لیپوماتیک از گرما برای از بین بردن چربی استفاده نمی شود، در عوض بر روی ضربه فیزیکی و لرزش برای شکستن سلول های چربی متکی است. این کار با ایجاد برش‌های کوچک و قراردادن لوله‌ای به نام کانولا در ناحیه جراحی انجام می‌شود که از طریق آن چربی آب شده به بیرون مکش می‌شود.

روش  ویزر شامل استفاده از امواج اولتراسونیک برای تجزیه چربی با گرم کردن آن است.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک از نظر مدت دوران نقاهت

مدت زمان ریکاوری پس از عمل‌ ویزر کوتاه‌تر از زمان بهبودی پس از عمل‌ لیپوماتیک است، اما این بدان معنا نیست که بهبودی لیپوماتیک طولانی است. ( نقاهت ویزر لیپو )

تفاوت ویزر و لیپوماتیک از نظر طول درمان

ویزر و لیپوماتیک از نظر مدت درمان با هم تفاوت دارند. لیپوماتیک تنها به یک جلسه نیاز دارد، درحالی‌که ویزر برای رسیدن به نتیجه مطلوب به چندین جلسه نیاز دارد.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک از نظر هزینه

هر دو روش ویزرو لیپوماتیک روش‌هایی هستند که برای ازبین‌بردن چربی اضافی از بدن استفاده می‌شوند. هزینه این روش‌ها در درجه اول به میزان چربی برداشته شده و اندازه ناحیه عمل بستگی دارد. بااین‌حال، تفاوت در هزینه بین Viser و Lipomatic را می‌توان به فناوری به‌کاررفته در هر تکنیک نسبت داد. در نتیجه، لیپوساکشن  ویزر ممکن است گران‌تر از لیپوماتیک باشد. عوامل دیگری که بر قیمت این روش‌ها تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از حقوق جراح، محل کلینیک یا بیمارستان، هزینه‌های مرتبط با تسهیلات و هزینه‌های تهیه دارو.

بیشتر بخوانید: قیمت ویزر لیپو

سخن آخر

باتوجه‌به همه مواردی که در این مقاله ذکر کردیم؛ هر دوی این روش‌ها کاربردی و مفید هستند و توصیه می‌شود پس از مشورت با پزشک و انجام معاینه اولیه، یکی از این دو روش را انتخاب کنید. در عین حال که به تفاوت ویزر و لیپوماتیک توجه میکنید؛ توجه به پزشکی که برای انجام جراحی به او مراجعه می‌کنید نیز مهم است. در واقع برای هر دو روش انتخاب بهترین دکتر ویزر لیپو و لیپوماتیک بسیار ضروری است تا به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید.

سوالات متداول تفاوت ویزر و لیپوماتیک

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *