لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » جراحی زیبایی و ترمیمی بینی » تفاوت رینوپلاستی با سپتورینوپلاستی
۶ دقیقه
تفاوت رینوپلاستی و سپتورینوپلاستی

تفاوت رینوپلاستی با سپتورینوپلاستی

آنچه می خوانید...

رینوپلاستی و سپتورینوپلاستی دو نوع جراحی مختلف هستند که می توانند برای بهبود ظاهر و یا عملکرد بینی مورد استفاده قرار گیرند. رینوپلاستی یک عمل زیبایی است که برای تغییر شکل بینی و زیباتر جلوه دادن آن استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای اصلاح انحراف تیغه بینی، از آن استفاده کرد که در آن تیغه بینی کج یا خارج از مرکز بینی است. از طرف دیگر، سپتورینوپلاستی یک روش جراحی است که برای اصلاح جنبه های زیبایی و عملکردی بینی استفاده می شود.

می توان از آن برای بهبود ظاهر بینی با ایجاد متقارن و جذاب تر و همچنین اصلاح انحراف تیغه بینی و بهبود تنفس استفاده کرد. تفاوت بین رینوپلاستی و سپتورینوپلاستی در این است که دومی یک روش جامع تری است که می تواند هم جنبه های زیبایی و هم جنبه های عملکردی بینی را بررسی کند.

تفاوت رینوپلاستی با سپتورینوپلاستی

هدف از انجام جراحی رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی که به عنوان جراحی بینی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که برای تغییر شکل بینی و بهبود ظاهر آن طراحی شده است. می توان از آن برای اصلاح مسائل مختلفی مانند بینی کج، نوک پیازی، پل بینی پهن، افتادگی نوک یا انحراف تیغه بینی استفاده کرد. جراحی بینی همچنین می تواند برای بهبود اندازه و شکل کلی بینی و همچنین برای اصلاح مشکلات تنفسی که ممکن است وجود داشته باشد استفاده شود.

هدف از جراحی زیبایی بینی ایجاد بینی ای است که از نظر زیبایی و متناسب با بقیه قسمت های صورت باشد. این روش بسیار موثر است و نتایج را می توان با نیازها و خواسته های هر بیمار تنظیم کرد. جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و روند بهبودی معمولاً چند هفته طول می کشد. نتایج جراحی بینی اغلب طولانی مدت است و بیمار می تواند تا سالیان دراز از ظاهر بهبود یافته بینی خود لذت ببرد.

هدف از انجام جراحی سپتورینوپلاستی

جراحی سپتورینوپلاستی یک عمل جراحی است که برای بهبود ظاهر و عملکرد بینی انجام می شود. این عمل ترکیبی از رینوپلاستی و سپتوپلاستی است که هر دو جراحی هستند که برای بهبود شکل و اندازه بینی انجام می شوند. هدف اولیه از انجام جراحی سپتورینوپلاستی، بهبود ظاهر بینی با تغییر شکل بینی و زیبایی بیشتر آن است. علاوه بر این، این جراحی می تواند عملکرد بینی را با اصلاح مشکلات تنفسی ناشی از انحراف تیغه بینی یا سایر انسدادهای بینی بهبود بخشد.

در حین جراحی، جراح برش هایی را در داخل بینی ایجاد می کند و هر گونه بافت، غضروف یا استخوان اضافی را که باعث بدشکلی شده است از بین می برد. سپس جراح شکل بینی و ساختارهای بینی را تغییر می‌دهد تا بینی متقارن‌تر و زیبا ایجاد کند. نتایج جراحی معمولاً دائمی است و بیمار می تواند انتظار داشته باشد که بعد از جراحی ظاهری بهبود یافته و عملکرد بینی بهبود یافته ای داشته باشد. برای نتایج دائمی باید تمامی دستورالعمل های پزشک را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر مقاله مراقبت های بعد از رینوپلاستی را بخوانید.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *