دکتر ارژنگ قهرمانی » پیکرتراشی بدن » چرا روش ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن گزینه ایده آلی است؟
۴ دقیقه
چرا روش ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن گزینه ایده آلی است؟

چرا روش ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن گزینه ایده آلی است؟

آنچه می خوانید...

چرا لیپوساکشن VASER روش لیپوساکشن ایده آلی برای انجام تزریق چربی به باسن (BBL) است؟ ویزر لیپو مزایای متعددی را برای برداشت و پیوند چربی ارائه می دهد که توسط روش های لیپوساکشن مرسوم ارائه نمی شود:

مزیت اولویزر لیپو امکان کانتورینگ بدن با وضوح بالا را فراهم می کند.
مزیت دوملیپوساکشن VASER امکان برداشت 40 درصد چربی بیشتر از روش های لیپوساکشن سنتی را فراهم می کند.
مزیت سوملیپوساکشن VASER این است که امکان انتقال سلول های چربی تک سلولی را فراهم می کند که از نظر قوام نرم تر است. سازگاری سلول های چربی صاف تر، امکان استفاده از سیستم حلقه بسته و اجتناب از بی نظمی خطوط باسن را فراهم می کند و انتقال سلول های چربی تک سلولی باعث بهبود پیوند چربی می شود.

نتایج لیپوساکشن با کیفیت بالا

نتایج برتر لیپوساکشن با وضوح بالا به پایه اصلی لیپوساکشن به کمک اولتراسوند با فناوری VASER تبدیل شده است. این به این دلیل است که انرژی اولتراسوند امکان حذف چربی های سطحی و عمیق را فراهم می کند. این برخلاف لیپوساکشن معمولی است که فقط توانایی حذف چربی های عمیق را ارائه می دهد.

تفاوت در این است که لیپوساکشن معمولی فقط می تواند هر قسمت مربوطه را کاهش دهد، در حالی که لیپوساکشن VASER توانایی پیکر تراشی (طوری که عضلات به وضوح مشخص باشد) و حداکثر باریک کردن کمر را فراهم می کند.

بیشتر بخوانبد: مزایا ویزر لیپو

برداشت پیوند چربی بیشتر

برداشت پیوند چربی بیشتر امکان پذیر است زیرا چربی بیشتری را می توان با لیپوساکشن VASER به جای لیپوساکشن معمولی برداشت کرد. این به این دلیل است که چربی های عمیق را می توان حذف کرد که حد لیپوساکشن سنتی است، اما چربی های سطحی را نیز می توان با استفاده از انرژی اولتراسوند برداشت.

با حذف هر دو چربی سطحی و عمیق، تقریباً 40٪ چربی بیشتری می توان برداشت کرد. این افزایش در برداشت پیوند چربی به این معنی است که حتی بیمارانی با حداقل میزان چربی، کمتر از 10 درصد، همچنان می توانند انتقال چربی کافی برای تزریق چربی به باسن خود داشته باشند.

انجام ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن
انجام ویزر لیپو برای تزریق چربی به باسن

محیط برداشت چربی تک سلولی صافتر امکان استفاده از سیستم حلقه بسته را فراهم می کند.

در طول ویزر لیپو، انرژی اولتراسوند امکان کاویتاسیون یا ذوب چربی را فراهم می کند. این فرآیند اجازه می‌دهد تا محیط برداشت سلول‌های چربی صاف‌تر و منفردتر را فراهم کند. این محیط سلول چربی نرم تر به جراح شما اجازه می دهد از یک سیستم حلقه بسته استفاده کند. سیستم حلقه بسته به جراح شما این امکان را می دهد که چربی را در یک ظرف کاملاً دربسته و استریل برای هر دو مرحله برداشت، پردازش و تزریق چربی به باسن شما نگهداری کند. یک سیستم حلقه بسته مبتنی بر داشتن یک محیط چربی صاف تر است که با داشتن سلول های چربی تک سلولی به دست می آید.

مزایای استفاده از سیستم حلقه بسته برای تزریق چربی به باسن شما این است که انتقال چربی تسریع می شود (کمتر خارج از زمان بدن) و خطر آلودگی سلول های چربی به حداقل می رسد (خطر عفونت را کاهش می دهد).

کانتور صاف تر باسن با اجتناب از بی نظمی پس از تزریق چربی به باسن

کانتور صاف باسن با پرهیز از بی نظمی های کانتور بدنبال تزریق چربی به باسن حیاتی است. سلول های چربی که با استفاده از تکنیک های سنتی برداشت می شوند را فقط می توان به صورت توده ای از بین برد. این به این دلیل است که سلول های چربی به طور معمول به یکدیگر چسبیده اند و هنگامی که به صورت فیزیکی با استفاده از کانول جدا شوند، به صورت توده بیرون می آیند.

متأسفانه، توده های سلول های چربی در صورت تزریق بیش از حد سطحی ممکن است ناهنجاری های کانتور ایجاد کنند. با این حال، لیپوساکشن با کمک VASER باعث ذوب شدن چربی به تک سلولی می شود که ناهماهنگی نرم تری دارند. به این ترتیب، محیط چربی صاف تر به نظر می رسد.

این محیط سلول چربی صاف تر، هنگامی که به باسن منتقل می شود، از نظر کانتور طبیعی تر به نظر می رسد زیرا از ایجاد توده یا برآمدگی روی سطح پوست حتی اگر به صورت سطحی تزریق شود، جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید: ویزر لیپو

پیوند بهبود یافته از محیط چربی تک سلولی

پیوند بهبود یافته از محیط چربی تک سلولی باعث بهبود کلی پیوند چربی می شود. این به این دلیل است که وقتی سلول‌های چربی به خانه جدیدشان، یعنی باسن منتقل می‌شوند، باید خون خود را دوباره برقرار کنند. هرچه سلول‌های چربی کوچک‌تر باشند، نسبت سطح به حجم آن‌ها بیشتر می‌شود و احتمال ایجاد مجدد عروق افزایش می‌یابد.

بهبود استقرار مجدد عروق منجر به بهبود پیوند چربی و در نتیجه افزایش حجم حفظ شده باسن خواهد شد.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *