لوگو دکتر ارژنگ قهرمانی
دکتر ارژنگ قهرمانی » عمل زیبایی سینه » افراد مناسب جراحی ماموپلاستی
۵ دقیقه
چه کسانی مناسب انجام ماموپلاستی هستند؟

افراد مناسب جراحی ماموپلاستی

آنچه می خوانید...

افراد مناسب جراحی ماموپلاستی کسانی هستند که سینه هایشان باعث شده فعالیتشان محدود شود و یا پوست زیر سینه آن ها تحریک پذیر شده باشد.

کاندیدای مناسب جراحی ماموپلاستی چه کسی است

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه، روشی است که طی آن چربی، بافت و پوست اضافی در سینه ها برداشته می‌شود. اگر سینه های بزرگی دارید، ممکن است برای کاهش ناراحتی یا اندازه سینه متناسب با بدن خود، جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهید. همه افراد مناسب جراحی ماموپلاستی نیستند، در این مقاله کسانی که نیاز است این جراحی را انجام دهند به شما معرفی می‌کنیم.

با انجام جراحی کوچک کردن سینه هم ظاهر سینه های شما بهبود می‌یابد و هم ممکن است کمک کند توانایی شما برای شرکت در فعالیت های بدنی بیشتر شود. اگر قصد دارید جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهید، حتما با یک متخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید. این مورد که بدانید جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام می‌شود، مهم است. عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن نیز انجام می‌شود، برای این عمل باید بهترین جراح لیپوساکشن در تهران را انتخاب کنید.

کاندیدای مناسب جراحی ماموپلاستی چه کسی است؟

همه افراد مناسب جراحی ماموپلاستی نیستند، در ادامه زنانی که نیاز است این جراحی را انجام دهند به شما معرفی می‌کنیم. کسانی که:

 • درد مزمن در قسمت کمر، گردن و شانه حس می‌کنند و برای آرام کردن آن نیاز به داروهای مسکن دارند.
 • بثورات مزمن دارند.
 • پوست زیر سینه های آن ها تحریک می‌شود.
 • درد در عصب دارند.
 • سینه هایشان باعث شده فعالیتشان محدود شود.
 • سینه هایشان باعث شده در لباس پوشیدن با مشکل مواجه شوند.

مواردی نیز وجود دارد که باعث می‌شود، جراحی کوچک کردن سینه برای همه مناسب نباشد؛ از جمله:

 • کسانی که سیگاری هستند و از محصولات تنباکو استفاده می‌کنند.
 • کسانی که دارای شرایط خاصی مانند دیابت یا مشکلات قلبی هستند.
 • کسانی که خیلی چاق هستند.

شما می توانید در هر سنی (حتی در دوران نوجوانی) جراحی کوچک کردن سینه انجام دهید. اما اگر سینه‌های شما هنوز به طور کامل رشد نکرده‌ باشد، ممکن است بعداً به جراحی دوم نیاز داشته باشید.

اگر برنامه های خاصی برای آینده خود دارید، مانند:

زایماناگر تشکیل خانواده نداده اید یا بازهم قصد دارید باردار شوید، بهتر است صبر کنید و بعد از زایمان این جراحی را انجام دهید. شیردهی ممکن است پس از جراحی کوچک کردن سینه چالش برانگیز باشد – اگرچه برخی تکنیک های جراحی می توانند به حفظ توانایی شما در شیر دادن کمک کنند.
کاهش وزناگر علاقه مند به کاهش وزن با تغییر رژیم غذایی و شروع یک برنامه ورزشی هستید، بهتر است صبر کنید تا تصمیم بگیرید که آیا ماموپلاستی کاهشی برای شما مناسب است یا خیر. معمولا کاهش وزن باعث تغییر سایز سینه نیز می شود.

آیا به جراحی کوچک کردن سینه نیاز دارم؟

زنان به دلایل مختلف جراحی کوچک کردن سینه را انجام می‌دهند اما همواره شایع ترین علتی که افراد آن را انتخاب می‌کنند، ناراحتی فیزیکی است. کمردرد، شانه درد، کشیدگی گردن، سردردهای مزمن و عفونت‌های پوستی مکرر موارد رایجی هستند که کیفیت زندگی زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. همچنین کسانی هستند که به دلایل صرفاً زیبایی به دنبال کوچک کردن سینه خود هستند، اما ناراحتی عاطفی نیز دلیل موجهی برای داشتن سینه های کوچکتر است.

توجه ناخواسته، خجالت و ناتوانی در یافتن لباس مناسب می تواند باعث ناراحتی زنان شود. جراحی کوچک کردن سینه می تواند به همه این مشکلات خسته کننده برای همیشه پایان دهد. این روش همچنین مزایای دیگری را ارائه می دهد:

 • سینه‌های خوش فرم تر و جوان‌تر
 • آرئول های کوچکتر و متناسب تر
 • توانایی حرکت و ورزش راحت تر
 • انتخاب سوتین، مایو و تاپ مناسب تر

به طور کلی، زنان سالم کاندیدای خوبی برای کوچک کردن سینه هستند. اگر چاق هستید یا سیگار می کشید، ممکن است این روش را به شما توصیه نکنند. اگر قصد بارداری دارید یا برنامه‌های ورزشی یا رژیم غذایی سختی را دنبال می‌کنید، احتمالاً برای انجام این جراحی توصیه خواهد شد که صبر کنید.

بارداری اغلب باعث افزایش اندازه سینه می شود، در حالی که رژیم های ورزشی شدید ممکن است منجر به کاهش طبیعی اندازه سینه شود. در هر دو مورد، دکتر نمی‌خواهد این تغییرات سبک زندگی بر نتایج شما تاثیر بگذارد یا جراحی شما را از انتخاب‌های مهم زندگی باز دارد.

نتیجه گیری

کاندیداهای اولویت بالا کسانی هستند که از درد مزمن کمر و شانه یا بیماری های مزمن پوستی مرتبط رنج می برند. اما همانطور که قبلاً ذکر شد، بسیاری از افرادی که جراحی کوچک کردن سینه را انجام می‌دهند، زنانی هستند که می خواهند ظاهر سینه های بیش از حد بزرگ یا افتاده را بهبود بخشند یا کسانی که می خواهند در ورزش یا فعالیت های دیگر راحت تر باشند. زنانی که به فکر کوچک کردن سینه های خود هستند، باید توجه داشته باشند که بسیاری از الگوهای برشی که برای کاهش اندازه سینه ها استفاده می شود، جای زخم های قابل مشاهده را به جا می گذارد. با این حال، از آنجایی که جا یزخم معمولاً در زیر نوک پستان قرار دارند، هرگونه جای زخم هنگام پوشیدن لباس پنهان می شود.

دکتر ارژنگ قهرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی دانشگاه تهران (TUMS)
رتبه اول N.B.E* جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، شهریور 98
جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی، شهریور 93
پزشکی عمومی دانشگاه مشهد، فروردین 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *